Поточна аналітика

Співробітництво з МВФ

  • Голова Національного банку України Кирило Шевченко, який перебуває з візитом у Вашингтоні, в інтерв’ю «Голосу Америки» прямо сказав, що поки що місії МВФ в Україні не буде; про конкретні терміни приїзду місії МВФ в Київ стане відомо «після вирішення низки питань, які турбують Міжнародний валютний фонд». Це повністю спростовує оптимістичну брехню від прем’єра Шмигаля, яку він поширив два тижні тому (28 жовтня): «Швидко зближуємо позиції з МВФ. Провели щойно продуктивну зустріч з нашими міжнародними партнерами із Фонду».
  • За словами голови Нацбанку, МВФ вимагає вирішення кількох питань. Перше стосується рішення Конституційного суду та антикорупційної діяльності в Україні. Команда Зеленського, яка намагалася всі свої непопулярні бажання реалізувати руками КСУ, прорахувалася. Ніхто в ЄС, США, в МВФ не вірить у те, що КСУ за власною ініціативою прийняв таке рішення. Тим більше, той КСУ, який прийняв на зорі президентства рішення від 20 червня 2019 року N 6-р/2019 щодо легітимізації розпуску парламенту без жодних на те конституційних підстав. Про те, що Офіс Президента знав про рішення КСУ від 27 жовтня 2020 року щодо е-декларування ще до оприлюднення рішення, підтвердив в інтерв’ю Радіо «Свобода» представник президента в КСУ Федір Веніславський.
  • Ще одне питання, яке турбує МВФ – незалежність Нацбанку. Напевне, для МВФ найкращою ілюстрацією незалежності НБУ є спалення будинку Гонтарєвої, виступ 95 кварталу з «ампутованою совістю» «Горіла хата в Гореничах», і похоронні вінки біля будинку відставленого голови НБУ Я.Смолія, і постійні спроби витиснути з НБУ на Д.Сологуба і К.Рожкову. Цю картинку важко змінити, особливо, зважаючи на те, що паліїв будинку Гонтарєвої досі не знайшли.