Поточна аналітика

Боротьба з COVID-19 в Україні: хронічна нездатність до управління

Черговий день поспіль в Україні зростає кількість захворювань та летальних випадків. Це свідчить, що в Україні розпочалася нова хвиля захворюваності на Covid-19.

Хоча ще 25 січня Президент України Володимир Зеленський зазначив: «Можна констатувати, що цей локдаун виправдав себе…»

При цьому, за оцінкою соціологів, підтримка локдауну серед населення навпки – знизилась до 40% (у грудні її підтримували 56%). 55% – протилежної думки. Навіть серед тих, хто підтримує локдаун, третина не вважає його ефективним.

Сама політика боротьби з коронавірусною інфекцію в Україні й надалі залишається незрозумілою і необґрунтованою. Карантин запроваджують, аби підготувати лікарні та лікарів боротьби з коронакризою, закупити кисень, ШВЛ, впровадити систему моніторингу захворюваності. Проте, нічого цього не було зроблено. Через рік після появи COVID-19 в Україні нічого не змінилося.

Крім того, за словами «слуги народу» Радуцького, в Україні все ще немає обладнання, яке може проводити секвенування (виявлення нових штамів) зразків коронавірусної хвороби. Ця ситуація є неприпустимою, країна фактично позбавлена можливості оперативно реагувати на біологічні загрози.

Більше того, за інформацією Голови Рахункової палати України Валерія Пацкана на доплати медикам у Фонді боротьби з COVID-19 не використали 116 млн грн, або майже 35% від запланованої на 2020 рік суми. І це йдеться лише про додаткові виплати працівникам закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ.

Такими діями влада демонструє своє ставлення до медиків і до всієї системи охорони здоров’я в цілому. Медики, які сьогодні перебувають на передовій і рятують життя українців, не отримали належної фінансової підтримки. Тим більше, що гроші на це були передбачені.

Крім того, за рік пандемії в Україні статистичні дані про перебіг епідемії COVID-19 в Україні збираються різними, не пов’язаними однією методологією установами. Кінцеві звітні результати істотно відрізняються між собою. Інформація збирається за дуже обмеженими показниками, які не відображають всі аспекти перебігу захворювання; кінцеві звітні результати, отримані з різних установ, істотно відрізняються між собою як у цілому в Україні, так і в розрізі окремих регіонів.

Така діяльність свідчить про неефективний менеджмент і хронічну нездатність «Зе-влади» керувати країною.