Поточна аналітика

Кримінальне провадження проти Порошенка за отримання Томосу абсолютно нормально для «кварталу» при владі, який Томос називав «термосом»

  • Провадження проти П.Порошенка у зв’язку з отриманням Україною Томоса – свідчення не лише проросійськості, а й абсолютної неадекватності влади, яка будь-якою ціною намагається «посадити» П.Порошенка. Звинувачувати П.Порошенка у розпалюванні релігійної ворожнечі при створенні української церкви – це те ж саме, що звинувачувати Петра Сагайдачного і Іова Борецького за відновлення Православної митрополії у Києві, звинувачувати Кирила Терлецького, Іпатія Потія і короля Речі Посполитої Сигізмунда ІІІ за підписання Берестейської унії. Ну, і, звичайно, на кримінальне провадження заслужив Костянтин Василь Острозький.
  • Це не перший випад проросійських сил проти тих, хто стояв при створенні Помісної церкви. Було ще подання 47 проросійських народних депутатів України до КСУ щодо незаконності постанови ВРУ про підтримку звернення до патріарха Варфоломія. Однак Конституційний Суд України Ухвалою Великої палати від 7 березня 2019 року № 8-у/2019 відмовив у відкритті конституційного провадження за цим поданням. В Ухвалі Суду було зазначено, що «питання, порушені у Постанові, мають політичний характер та повинні бути вирішені в межах компетенції та політичної доцільності відповідних органів державної влади».
  • Тепер вже українофоб і кумедний персонаж української політики Добкін похвалився, що це за його заявою ДБР порушило кримінальне провадження проти П.Порошенка за отримання Томоса. Текст, звичайно, дуже «по-дебільному написаний», але цим Добкін і відомий в українській політиці. Спроби прив’язати до заяви в ДБР по розпалюванню релігійної ворожнечі Філарета (Денисенка) – це намагання закамуфлювати ситуацію. Першою була заява Добкіна.
  • Насправді, розпалювання релігійної ворожнечі, образа почуттів віруючих – це виступ 95 кварталу, коли персонально Зеленський називав «Томос» «термосом». Чомусь досі правоохоронні органи цим фактом не зацікавилися.
  • Переслідування П.Порошенка за отримання Україною Томосу – це частина проросійської ідеологічної рамки, яку сповідують в Офісі Президента України, куди переселився весь «95 квартал». За релігійну політику там відповідає перший заступник глави Офісу Президента, відомий українофоб і фанат Московського патріархату С.Трофімов. Саме завдяки політиці Зеленського у нас було заблоковано процес переходу парафій Московського патріархату в ПЦУ. Якщо з часу Об’єднавчого собору і отримання Томоса українською церквою, яка має євхаристійне єднання з Вселенським патріархатом (кінець 2018-початок 2019 року), за півроку (до травня 2019 року) було здійснено перехід до ПЦУ або було оголошено про його початок 531 громадою Московського патріархату, то майже за рік (з травня 2019 до середини квітня 2020 рік) при президентові Зеленському до ПЦУ перейшло лише 20 громад.

На сьогодні вже є справи проти Порошенка за створення армії, за оборону України. Тепер вже є справа за створення української церкви. Чекаємо справи за розпалювання національної ворожнечі – за мовні квоти.