Поточна аналітика

Заявляючи про готовність отримати щеплення від COVID-19 поза чергою, Зеленський лише більше підриває довіру до плану вакцинації

Заявляючи готовність отримати щеплення від COVID-19 поза чергою, Зеленський лише більше підриває довіру до плану вакцинації

Володимир Зеленський планує вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID-19 разом з військовослужбовцями після того, як вакцину отримають українські медики. Про це Глава держави сказав в інтерв’ю українським телеканалам у межах форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді», що розпочався у Києві.

«Як Верховний Головнокомандувач я це повинен робити», – гордо і жертовно заявив Зеленський, ніби звершуючи подвиг у прямому ефірі. І підтверджуючи цю тезу, додав: «Нам усім потрібно в прямому ефірі показати людям вакцинацію. Іншого виходу немає – тільки на собі».

Тільки на собі чинна влада також показує кінець епохи бідності та інші солодкі обіцянки, яких так і не дочекались громадяни України, які голосували за Голобородька.

Між тим, Національним планом вакцинації не передбачена вакцинація Верховного Головнокомандувача разом з військовими. Адже ні до медиків, ні до військових, ні навіть до хворих людей, які мають вакцинуватися у першу чергу, ця посада не належить.

Як молода людина 43 років з хорошим здоров’ям та високим рівнем доходів, відповідно до планів, оприлюднених урядом, Зеленський мав би вакцинуватися за власний кошт десь в кращому разі наприкінці 2021 року, або в середині 2022, що більше відповідає реальності. Саме так пропонує вакцинуватися половині населення України (18-59 років, які не належать до групи ризику) головний санітарний лікар Ляшко.

Заради правди, треба відзначити, що готовність вакцинуватися прозвучала у контексті недовіри майже половини українців до вакцинації.

Відповідно до соцопитувань, 42% громадян негативно ставляться до вакцинації, а третина переконана, що інформація про коронавірус – це політика, а насправді його не існує. Дані опитування соціологічної групи «Рейтинг», проведеного наприкінці листопада, також свідчать, що 40 відсотків українців не хочуть робити щеплення від COVID-19, навіть якщо вакцина буде безкоштовною. А якщо врахувати й тих, хто не готовий робити щеплення, якщо за нього доведеться платити, то частка незгодних становить 57 відсотків.

Але вакцинацією у прямому ефірі таку довіру неможливо відновити.

Адже недовіра громадян до щеплення – наслідок політики «зеленої влади», яка здійснювалася протягом вже скоро двох років. Це наслідок невиконаних обіцянок щодо тарифів і боротьби з корупцією, обіцянок покінчити з бідністю.

Як свідчать сучасні дослідження, рівень довіри до заходів вакцинації визначається рівнем довіри до влади. Високий рівень довіри в Іспанії, Данії, Великобританії, Португалії, Італії, Німеччині і Нідерландах. В Україні він один з найнижчих.

Це логічне продовження демонстративного ігнорування главою держави та його оточенням карантинних правил. Яка довіра до вакцинації в країні, керівництво якої, захворівши на COVID у легкій формі, перебуває за державний рахунок у спецлікарні у той час, коли люди в критичному стані не можуть взагалі потрапити до лікарні.

Паралельно країною курсують чутки, які озвучив М. Бродський у своїй колонці на «Обозревателе». Мовляв, деякі нардепи та представники уряду України таємно вже вакцинувалися проти COVID-19 нелегально ввезеною в Україну з Ізраїлю вакциною Pfizer. За його інформацією, щеплення, зокрема, зробили прем’єр-міністру Денисові Шмигалю і голові комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, нардепу від «Слуги народу» Михайлові Радуцькому. За щеплення платили по €2,5 тис. Їх робили протягом тижня у клініці пластичної хірургії і косметології «Меділенд».

Вакцинуючись поза чергою, Зеленський лише ще більше підриває довіру до вакцинації.