Поточна аналітика

Дефіцит бюджету зумовлений продовженням дерибану і нецільового використання коштів під час держзакупівель

Поки в «Нафтогазі» заявляють про збитки і необхідність масштабних дотацій з держбюджету, у якому не вистачає коштів для виплат військовим, газовидобувні підприємства розтринькують багатомільйонні суми

Зокрема, нещодавнє розслідування Харківського антикорупційного центру  привернуло увагу до низки тендерів «Шебелинкагазовидобування» із закупівлі товарів та послуг сукупно на 4,1 млн грн.

Аукціон, який має відбутись 15 травня, передбачає придбання брендованої сувенірної продукції для заходів різного рівня публічності в громадах на загальну суму понад 2 млн. грн.

Ще на 2 млн компанія планує укласти договір щодо проведення презентацій та свят з врученням відповідної брендованої продукції.

Крім цього, «Шебелинкагазвидобування» запланувало придбати смартфон за 56,5 тис. грн.

Водночас, за даними ЗМІ АТ «Укргазвидобування», до складу якого входить «Шебелинкагазовидобування» також планує витратити 5 млн грн на організацію ярмарків, виставок та конгресів.

Тим часом лише минулого місяця оголосили підозру головному геологу іншої філії АТ «Укргазвидобування» – «Полтавагазвидобування».

Його звинувачують  у підробці документів та привласненні за попередньою змовою 4,6 млн гривень, які разом зі спільниками «відмивали» через конвертаційні групи фірм та підприємств.

Зокрема, посадовці «Полтавагазвидобування» та їх спільники під час закупівлі послуг штучно завищували очікувану вартість газогідродинамічних досліджень та організовували неконкурентні тендери й фальсифікували перемогу в торгах.

Ці та числені інші подібні приклади марнування коштів лише в межах однієї державної газовидобуваної компанії свідчать, що за наявності політичної волі кошти на повернення виплат захисникам України можуть бути знайдені.