Поточна аналітика

Демонстрація кричущої некомпетентності Зеленського на міжнародному рівні

Мало що так ослабляє переговірні позиції, як публічна демонстрація переговірником відсутності розуміння предмету переговорів

Однак саме це продемонстрував Володимир Зеленський під час переговорів із Ангелою Меркель щодо такої критично важливої для України і складної проблеми як загроза запуску «Північного потоку-2» та його руйнівних наслідків.

Під час виходу до журналістів за результатами зустрічі Володимир Зеленський заявив, що сказав пані канцлер про ризики відключення газу Україні, зокрема, що «газ може не отримати і тимчасово окупована територія Донбасу, а це вже питання про гарантії безпеки на тих територіях, які на себе брали всі учасники нормандського формату».

В такий спосіб Зеленський продемонстрував на міжнародних переговорах або повну необізнаність (адже з підконтрольної території газ не постачається в ОРДЛО ще з 2015 року), або намір свідомо дезінформувати свого партнерам по переговорах.

У кожному з випадків такі публічні заяви підривають позицію і аргументи України.

Не кажучи уже про те, що подібна аргументація відверто слабка і вразлива, адже газ на окуповані території давно постачається і може й надалі постачатися Росією, яка продовжує їх окупацію.

Українці вкотре стали свідками того, яку роль відіграє підготовленість президента країни для ведення важливих міжнародних переговорів.

Так само усі отримали красномовне пояснення того, чому впродовж останніх двох років рівень відносин між чинними українським президентом і європейськими партнерами так різко погіршився порівняно із часами, коли посаду президента обіймав Петро Порошенко.

Грати роль президента на сцені і бути ним на справді – усе таки не одне й теж. І подібні далекосяжні «дрібниці» це дуже добре виявляють. Але, на жаль, високою ціною для країни та її інтересів.