Поточна аналітика

Чи Порошенко називав Путіна вбивцею і агресором?

Інформаційні боти Банкової отримали завдання від Подоляка та Арестовича поширювати тезу про те, що Порошенко, який закинув Зеленському боягузство, сам, мовляв ніколи не називав Путіна вбивцею і агресором.

Але навіть поверховий пошук у Гуглі свідчить: Порошенко ніколи не боявся називати Росію агресором, Путіна – вбивцею, а війну – війною.

Так, 9 травня 2015 р. Президент України Петро Порошенко в інтерв’ю кореспонденту Бі-бі-сі Фергалу Кіну заявив, що Україна перебуває в стані справжньої війни з Росією: «Давайте говорити прямо – ми воюємо не з сепаратистами, яких підтримує Росія. Це справжня війна з Росією».

У вересні 2015 р. Порошенко відкрито назвав Росію агресором з трибуни ООН, а право вето Росії в ООН «ліцензією на вбивство»..

Зокрема він сказав: «Це агресія, війна проти моєї країни. Це не громадянська війна і не внутрішній конфлікт… Агресором є Росія – сусідня країна, колишній стратегічний партнер, який юридично зобов’язався поважати суверенітет, територіальну цілісність та непорушність кордонів України… Все це відбувається на тлі зрадницької риторики про братські народи, спільну історію, близькі мови та «визначеного долею» спільного майбутнього», – заявив Порошенко.

Подібна заява прозвучала на міжнародній зустрічі 13 лютого 2016 р.: «Це агресія Путіна, а не громадянська війна в Україні. І це не громадянська війна в Криму, а російські солдати, які окупували нашу країну».

8 травня 2017 р. він чітко заявив: «Коли наші діди й прадіди в сорок четвертому та в сорок п’ятому наступали на Берлін, вони тоді й гадки не мали, і в найжахливіших снах уявити собі не могли, що через 70 років своє військо в Україну пришле Москва і холоднокровно вбиватиме їхніх онуків та правнуків».

У лютому 2018 р. в коментарі австрійському виданню Profil Порошенко відкритим текстом заявив: «Пане Путін, припиніть вбивати людей». Стаття так і називалася.

Учасник “нормандського формату” і тих переговорів екс-президент Франції Франсуа Олланд у своїх мемуарах розповів, як Порошенко і Путін сварилися в Мінську у 2015 р. За його словами, глава української держави захищав суверенітет України, коли Путін вимагав автономію для частин східних українських регіонів. Екс-президент Франції зазначив, що розмова була на підвищених тонах.

У січні 2019 р. у Давосі Порошенко так само чітко на міжнародну аудиторію заявив, що Путін завів в Україну танки та іншу зброя, щоб убивати українців.

У лютому 2019 р. у відповідь на питання кореспондента російського телеканалу «Росія 1», Порошенко зробив резонансну заяву, яка облетіла увесь світ: «24 українських моряка перебувають у вас незаконно в тюрмі. Ви зобов’язані перед ними вибачитися, негайно випустити, тому що ви – агресор, ви – порушник міжнародного права. І ви, і ваш лідер (Володимир Путін) – вбивці українців. Запам’ятайте це ».

7 листопада 2019 р. Порошенко твітував: «Не вірте Путіну. Не вірте, бо Путін є агресор. Це не ми до нього, а вони до нас прийшли зі зброєю. Це не ми пішли у Бєлгород, Курськ, Ростов вбивати росіян – це точно не про Україну. Це вони прийшли вбивати українців».