Найближчим часом міністерство оборони Бельгії надасть Україні ще один пакет військової допомоги на 12 млн євро: великокаліберні кулемети FN M2HB, боєприпаси до них та спорядження для військових.
За словами міністра оборони пані Людовін Дедондер (Ludovine Dedonder), Бельгія також надішле українським військовим зимове спорядження, захисні шоломи та оптику. На початку 2023 року планується передати Україні автомобілі меддопомоги та медичні евакуаційні машини.
Також Бельгія бере участь у навчальній місії, запланованій Європейським Союзом, зокрема щодо підготовки фахівців у сфері розмінування, в тому числі морських акваторій, а наші спецпризначенці здійснюватимуть підготовку снайперів. Також ми прийняли 45 поранених українських воїнів, — повідомила міністр.
Одразу після вторгнення РФ Бельгія передала 5 тисяч кулеметів FNC, 200 гранатометів LAW та 3800 тонн палива на загальну суму у 77 млн євро. З кінця квітня країна також передала 952 бронежилета, 2000 бронепластин та 1100 боєприпасів до гранатомету Carl Gustav.
Бельгія вже надала Україні озброєння та іншої допомоги на 45 мільйонів євро, серед іншого це кулемети, протитанкова зброя та медичне обладнання.
Щоправда, наприкінці травня цього року стало відомо, що Бельгія не зможе передати Україні партію самохідних артилерійських установок M109. Але причина була не в позиції уряду, який якраз і мав намір передати ці САУ. Як повідомляє місцеве видання De Morgen, причиною цього стала нібито банальна жадібність зброярів з компанії OIP, які тримали списані САУ. Вони просили за техніку більш ніж у десять разів більше, ніж заплатили за неї свого часу самі. Згодом виявилося, що справа в якихось юридичних нюансах. Але все вирішилося: цю техніку (понад 20 самохідних гаубиць M109) викупило, відремонтувало і передало Україні Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.
А поки що стало відомо, що контактна група з питань оборони України (формат «Рамштайн»), яку очолюють США, наступного разу зустрінеться 12 жовтня в Брюсселі. Про це журналістам Радіо Свобода повідомила посол США при НАТО Джуліан Сміт, нагадавши, що так званий формат «Рамштайн» об’єднує понад півсотні країн світу.
Попереднє, п’яте засідання контактної групи з питань оборони України, відбулося на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині 8 вересня.