Поточна аналітика

Допомога Франції

Збройні Сили України продовжують посилюватися сучасними зразками 155-мм самохідної артилерії – однією з країн, яка передала Україні таку зброю, є Франція.

Кількість установок CAESAR, які Франція передає ЗСУ, наразі становить 18 шт. З урахуванням того, що французи мають у своєму активі 76 одиниць САУ, то виходить, що вони передали нам майже чверть (23,4 %) своїх сучасних артилерійських систем.

При цьому українське військо не просто активно використовує французькі колісні САУ CAESAR, а дійсно вижимають максимальні можливості з них.

ЗСУ використовують активно-реактивний снаряд, що дозволяє вести ним вогонь з CAESAR на відстань у 50 км. Це на 20 км перевищує гіпотетично максимальну дальність вогню зі 152-мм «Мста» активно-рактивним снарядом та у двічі з використанням нових снарядів з покращеною балістикою. Станом на початок червня повідомлялось, що лише одна батарея з шісти САУ CAESEAR вже знищила 80 гармат рашистів.

Зараз Франція розглядає відправку в Україну від шести до 12 самохідних артилерійських установок “Caesar”, скасувавши їх постачання в Данію. Про це пише французька газета Le Monde із посиланням на власні джерела. моделі “Caesar” для данської армії важчі від призначених для французької. Вони можуть нести до 36 снарядів замість 18. Крім того, гаубиці краще захищені бронею.

Окрім того, уряд Франції передав Україні буксирувані гаубиці TRF1 калібру 155 мм, котрі вироблялись у 1980-х роках. Гаубиці TRF1 в чомусь виступили “попередниками” славетних САУ CAESAR, але “переграють” свого головного “опонента” – російські “Мста-Б”

Окрім того, Україна отримає від Франції 20 бронеавтомобілів Bastion. Базова версія машини Bastion має посилений протимінний захист днища, на даху є кріплення для установки трьох автоматичних гранатометів калібру 40 мм або для трьох кулеметів типу MG3.

ЗСУ вже використовують під час контрнаступу французькі колісні бронетранспортери VAB.

Відомо також, що французькі слідчі допомагатимуть розслідувати злочини російських військових в Ізюмі.