Поточна аналітика

Допомога Швеції

Уряд Швеції погодив програму додаткової військової підтримки України на загальну суму 75 млрд шведських крон (близько $7 млрд.). Про це повідомив уряд країни. За даними уряду, ці кошти рівномірно будуть розподілені протягом трьох років – по 25 млрд шведських крон щороку.

  • З цією пропозицією загальна військова і цивільна підтримка України з боку Швеції становитиме понад 100 млрд шведських крон (€9,66 млрд).

Відомо, що шведський уряд купує ще більше нових БМП CV90 для розширення можливостей України.

  • Причому з прес-релізу BAE Systems стало відомо, що ця компанія підписала контракт зі Швецією на постачання для України нових CV9035 MkIIIC, а також супутньої інтегрованої логістичної підтримки.
  • Це найновіша модифікація цієї дуже вдалої БМП. Про створення CV9035 MkIIIC стало відомолише у 2023 році, і ось вони стануть на озброєння в Україні (та Нідерландах).
  • Модифікована БМП CV9035 MkIIIC оснащується новою баштою, яка забезпечує крок уперед у «дизайні та функціональності». CV9035 MkIIIC також пропонує значне вдосконалення ергономіки.

14 березня у шведському уряді повідомили, що підтримали чеську ініціативу й готові виділити €30 млн на закупівлю артснарядів для України.

22 квітня міністр оборони Швеції сказав, що його країна розглядає можливість надання Україні додаткових систем ППО Patriot.

А 9 травня у Швеції схвалили виділення Україні ще €28 млн. Ці кошти будуть спрямовані головним чином на підтримку України, а також фінансову підтримку різних коаліцій допомоги.

З загальної суми у €28 млн €18 мільйонів євро буде передано трьом коаліціям, членом яких є Швеція, і які збирають кошти для підтримки України у різних напрямках.

  • Насамперед п’ять мільйонів євро підуть до коаліції з розмінування території України. У межах цієї групи Україна зможе отримати необхідну кількість спеціальної техніки для розмінування, а також буде профінансоване навчання українських саперів.
  • Три мільйони євро будуть виділені на морську коаліцію, яка має посилити можливості ВМСУ в патрулюванні територіальних вод, а також поліпшити можливості щодо спостереження та контролю.
  • Внесок у €10 млн буде зроблений у коаліцію дронів.
  • Додатково €10 млн буде передано до фонду НАТО для України, через який здійснюється закупівля пального, медичного обладнання, військового навчального обладнання та загальна підтримка оборони країни.

Станом на лютий 2024 р., за даними  The Ukraine Support Tracker, загальна вартість шведської військової допомоги Україні з початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році склала понад 30 мільярдів шведських крон ($2,88 млрд), а разом з гуманітарною та фінансовою допомогою – €3,2 млрд. Це 11 місце серед 43 країн-донорів за обсягами допомоги  в абсолютних цифрах та 13 місце за обсягом допомоги по відношенню до ВВП (0.51%).