Поточна аналітика

«Доступна іпотека» від Зеленського залишається недоступною для українців

За повідомленням міністерства фінансів станом на 5 липня 2021 року в рамках програми «Доступна іпотека 7%» за більш як 4 місяці було видано лише 526 кредитів на 447,6 млн грн.

За межами столиці та її околиць програма взагалі фактично не працює. 2/3 усіх поданих заявок останнім часом припадає на Київ та область.

Причому їх частка лише зростає (за даними Фонду розвитку підприємництва два місяці тому – станом на 11 травня на Київ та область припадало лише 60% виданих кредитів). Відповідно решти країни – зменшується.

При цьому як і раніше доступна іпотека або взагалі не діяла або йшлося про одиничні випадки надання позик у більшості областей країни.

Вочевидь аби приховати цей факт в Мінфіні просто припинили останнім часом публікувати інформацію про надані кредити в розрізі усіх регіонів. Обмежуючись інформацією, окрім Києва та області, тільки по Харківщині, Львівщині та Рівненщині, де видано бодай по кілька десятків кредитів.

Водночас, за імітацією із програмою «Доступна іпотека» приховується саботаж виконання навіть затверджених бюджетних програм із забезпечення житлом українців

Зокрема, навіть станом на 6 липня – тобто до другої половини бюджетного року – за даними Держказначейства не були навіть затверджені бюджетні програми будівництва (придбання) житла для військовослужбовців Нацгвардії, ГУР МО, прикордонників, забезпечення житлом вчених НАН України.