Відрапортоване владою зростання промисловості на 4,8% порівняно із аналогічним місяцем 2019 року відбулося не через «промисловий прорив», а на тлі спаду на 6,7%, який був зафіксований у 2019 році (порівняно з 2018 роком).
Більше того, зростання промисловості у грудні забезпечила, насамперед, енергетика, яка додала 15,8% завдяки збільшенню споживання струму та опалення в умовах значно холоднішої, аніж попереднього року, зими.
Однак це аж ніяк не можна віднести до результатів роботи нинішньої влади. Більше того через її безвідповідальність уже веде до серйозних проблем. Вже сьогодні спостерігається критична ситуація із забезпеченням вугіллям електростанцій. І причина –аж ніяк не морози, а політика нинішньої влади, яка спричинила стрімке скорочується видобутку вугілля.
Наприклад, вуглевидобувна промисловість у грудні 2020 року виробила продукції на 2,3% менше, аніж у грудні 2019 і аж на 19,2% менше, аніж у грудні 2018-го, коли президентом був Петро Порошенко.
Це і є справжня відповідь на питання про нібито «злочинність» формули Ротердам+.
За дії цієї формули була можливість чітко прогнозувати ціну вугілля на основі біржових котирувань, незалежних від окремих людей. І завдяки цьому в Україні відбувався видобуток вугілля, а електростанції стабільно працювали.
Сьогодні ж видобуток вугілля обвалився майже на 20%, а станції на межі зупинки чи переходу на значно дорожче паливо – газ чи мазут. І ціна такого струму буде в рази вищою від виробленого з вугілля, яке просто не було видобуте.
Натомість приріст в обробній промисловості у грудні 2020 року склав всього 0,9% порівняно із груднем 2019-го.
Але на тлі спаду в 5% у грудні 2019-го, коли при владі уже були «слуги», це означає, що виробництво насправді зараз є на 4% меншим, аніж того ж місяця 2018-го, коли президентом був Петро Порошенко.
Навіть харчова промисловість, яка в Україні традиційно почувалася чи не найкраще, в грудні 2020-го показала спад на 1,7% порівняно із груднем 2019-го та на 4,1% порівняно із груднем 2018-го.
Нарешті уже другий рік поспіль – після приходу до влади «слуг» – триває обвал в машинобудуванні. Виробництво в грудні 2020-го в галузі було на 3,3% нижчим, аніж у грудні 2019-го і на 17,3% меншим, аніж у грудні 2018-го – у час, коли у Зеленського саме обіцяли кінець епохи бідності.
Українська промисловість і економіка загалом платить з кожним роком усе більшу ціну за перегляд серіалу про Голобородька на реальній посаді глави держави.