Поточна аналітика

«ЄС» неодноразово попереджала про повномасштабну війну і закликала владу готуватися до неї завчасно

Зеленський визнав, що причиною страусячої позиції влади щодо загрози російського вторгнення був виключно страх втратити власну владу та відповідати за змарнований на підготовку час

У нещодавньому інтерв’ю WP Володимир Зеленський викрив справжню причину заперечення можливості російського нападу та належної підготовки до нього з минулого року.

Зокрема, коли заявив, що: «якби ми про це повідомили [людей про очікуваний напад Росії] тоді я б втрачав $7 млрд на місяць… в жовтні – не дай Бог, в опалювальний сезон – нічого б не залишилося. Нашого уряду б не було, я впевнений на 100%. Була б політична війна всередині країни… Ми б не могли вийти із тієї ситуації і у нас був би хаос».

  • «…in October — God forbid, during the heating season — there would be nothing left. Our government wouldn’t exist, that’s 100 percent sure. Well, forget about us. There would be a political war inside the country, because we would not have held on to $5 billion to $7 billion per month. We did not have serious financial programs. There was a shortage of energy resources in the market created by the Russians. We did not have enough energy resources. We would not have been able to get out of this situation and there would be chaos in the country».

Тобто все, що цікавило Зеленського, що в разі визнання загрози війни постали б питання про те, чим його влада займалася 2 роки замість підготовки до війни, розпилюючи бюджетні кошти на дорожньому та іншому «великому крадівництві», замість зміцнювати обороноздатність.

Він та його оточення просто боялися, що питання, які почне ставити суспільство, призведе до падіння його уряду та необхідності відповідати за нехтування обороноздатністю країни у 2019-2021 роках.

Таким чином – саме через страх Зеленського та його поплічників втрати влади та можливості дерибану бюджетних коштів – країна належним чином не підготувалася до війни, мільйони людей не були вчасно евакуйовані, а російські танки та артилерія за кроткий час були в найближчих передмістях Києва та Херсона.

Натомість Петро Порошенко уже 11 листопада 2021 року представив план системних кроків, які дозволили б підготувати Україну до війни (зокрема, виведення військ до білоруського кордону, посилення бригад, робота з партнерами щодо збільшення допомоги Україні тощо), не руйнуючи поточне життя країни. І цілком імовірно, що путін не наважився б на повномасштабне вторгнення – як не наважився у липні 2014, зважаючи на реакцію світу, і у листопаді-грудні 2018, розуміючи готовність України до опору.