Поточна аналітика

Еталон брехні в інформаційному просторі

«Лідер громадської думки» Гордон – це одна з ознак деградації інформаційного простору. Редактор жовтої газети, яка спеціалізувалася на бульварній хроніці і приватних скандалах, людина, яка рекламувала «цілющі» «Золоті піраміди Ю-Шинсе», що не мали жодного лікувального ефекту, людина, яка контролювала десятки ворожок і «екстрасенсів», – стає коментатором важливих питань державного діяча. І це в країні, де є потужна академічна школа, де є десятки наукових інститутів, де є сотні вищих навчальних закладів.

Те, що Гордон як джерело дуже сумнівне, відомо давно. Саме Гордон говорив, що чемпіонат світу з футболу 2018 року в Москві не відбудеться, «його відберуть», посилаючись на «його джерела в іноземній розвідці». Нещодавно він анонсував на 15 березня «страшну історичну подію» для України (пізніше стало відомо, що йдеться про фільм про «вагнерівців»), але також пролетів з «прогнозом». Саме Гордон підтакував некомпетентним заявам Зеленського про вирішення проблеми з Росією, зійшовшись «посередині».  

Але проблема не лише в некомпетентності, проблема у відвертій брехні, яку поширює Д.Гордон в політичних інтересах. Саме Гордон був тим, хто першим запускав інформдурниці «Медведчук і Порошенко розривають Україну», рекламує Смешка, який заперечує отруєння Ющенка, але у травні він перевершив себе – звинуватив Порошенка у домовленостях з Путіним щодо здачі Маріуполя. При тому, за версією Гордона, Порошенко «здавав» Маріуполь, коли ще не був Президентом України. Прийшов час Гордону, врешті, відповісти.