Поточна аналітика

Минає рівно рік, як Зеленський 6 березня в інтерв’ю The Guardian встановив для Путіна дедлайн у припиненні війни на Донбасі: обіцянка знову не виконана

6 березня 2020 року британське видання The Guardian розмістило інтерв’ю В.Зеленського з промовистим заголовком «Президент України: У Путіна є один рік, щоб укласти угоду, щоб закінчити війну». В інтерв’ю Зеленський зазначив, що після паризької «нормандської зустрічі» у грудні він дав Путіну рік, щоб завершити війну на Донбасі. «Я не витрачу 5 років, які мені дав український народ, на роботу в Мінську».

Для Зеленського прийшов час відповідати за свої слова. За два місяці 2021 року українські Збройні Сили втратили: у січні – 4 загиблих, 1 – викрадений з опорного пункту, 9 поранених; у лютому – 12 загиблих, 23 поранених, 2 травмованих, за три дні березня – вже 2 поранених. Для порівняння: у січні-лютому 2019 загинуло 11 військових, у січні-лютому 2020 року – 15 військових.

Тобто, на сьогодні рівень втрат за кількістю загиблих військових вищий, ніж в останній рік Порошенка, і співвідносний з втратами 2020 року.

Ще місяць тому, 9 лютого голова української делегації у Тристоронній контактній групі зі врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук заявив: «Перемир’я вже просто немає. Ми не можемо далі вдавати, що воно є».

2 березня президент Європейської Ради Шарль Мішель під час візиту до Києва заявив: “На жаль, Росія не відповіла на позитивні кроки України з виконання Мінських домовленостей”.

3 березня інтернет-ресурс т.зв. “народної міліції ДНР” (збройне формування російських найманців) розмістив повідомлення про “…отримання дозволу на ведення попереджувального вогню для придушення вогневих точок противника”.

Натомість з боку Зеленського – ні пари з вуст. Він так хвалився, що на Донбасі почали стріляти менше. Правда, він тоді також ні слова не говорив, що «перемир’я» – це час на інженерні укріплення, який російські сили використали сповна.

Зараз Зеленський не виявляє жодної ініціативи по Донбасу. Скоро два роки його президентства, вже рік і три місяці з часу Паризької зустрічі, рік з часу войовничого інтерв’ю The Guardian, а про Донбас в Офісі президента Зеленського ніби забули.