Поточна аналітика

Позачергове засідання ВРУ щодо розгляду заветуваного Зеленським закону щодо повноважень в.о. міністрів – імітація бурхливої діяльності на тлі повного провалу вакцинації населення і активізації бойових дій на Донбасі

Президент Зеленський звернувся з вимогою до ВРУ про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України, на якому вимагає розглянути Закон України про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби з пропозиціями Президента України від 18 лютого 2021 року (реєстр. № 4531).

Парламент відновив проведення конкурсів на державну службу, які у квітні минулого року були скасовані на період карантину. За цей час понад 22 000 осіб були призначені без конкурсів, що складає більше 10% від загального числа держслужбовців.

Крім того, закон №4531 забороняє покладання обов’язків міністра на особу, кандидатура якої на посаду відповідного міністра була відхилена Верховною Радою України поточного скликання.

Саме заборона виконання обов’язків міністра, відхиленого ВРУ, і стала причиною того, що Зеленський ветував закон. Можна легко здогадатись, що основна причина – питання перебування на посаді міністра енергетики Ю. Вітренка.

Але, власне, не це головне у цій ситуації:

українська влада повністю провалила процес вакцинації, обіцяне завезення вакцин на 15 лютого 2021 року – відтерміноване на невизначений термін, 40 мільйонна країна у період пандемії майже в гордій самотності без вакцин.

На Сході України повністю відновилися бойові дії, такі ж самі як до «перемир’я» 27 липня 2020 року і про це вже відверто говорять члени української делегації в ТКГ;

Україна зірвала співпрацю з МВФ що призвело до відтермінування на невизначений час траншу для України.

І з кожного з цих важливих для країни питань президент Зеленський не вимагає проведення позачергового засідання ВРУ; натомість на позачергове засідання виноситься абсолютно другорядне питання, яке не має нічого спільного з стратегією держави, –йдеться лише про продовження перебування на посаді в.о. міністра Вітренка.