Поточна аналітика

Фінансування охорони здоров’я та субсидій шляхом будівництва доріг

• Своїм розпорядженням від 21 жовтня Уряд передав на розвиток доріг у Львівській області 61,55 млн гривень з проєкту бюджетної програми Міністерства охорони здоров’я з удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань.
• Всього у цій бюджетній програмі перерозподілено 104,75 млн гривень. Державне агентство автомобільних доріг України на ремонт доріг загального користування у Львівській області отримає 60% від цієї суми. Ще 33,2 млн. гривень пішло Міністерству освіти і науки – зокрема на реставрацію головного корпусу ЛНУ імені Івана Франка, а 10 мільйонів – Міністерству енергетики на розвиток потужностей Новокостянтинівської шахти.
• Практика боротьби з коронавірусом через будівництво доріг перекинулася і на боротьбу з онкозахворюванням. Тепер, замість програми МОЗ з удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань, буде будуватися і ремонтуватися дорога.
• Варто нагадати, що 31,5 млрд. гривень з Дорожнього фонду спрямовано на ремонт і будівництво доріг державного значення. У квітні Укравтодор та Укрексімбанк уклали договір на фінансування дорожнього будівництва на 19,3 млрд. гривень під державні гарантії.
• Також Укравтодору були перерозподілені 35 млрд. гривень з фонду протидії COVID-19. У жовтні голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що на будівництво доріг та амбулаторій пішло 12,6 млрд. гривень – при цьому на кошти з COVID-фонду не було закуплено жодного апарату штучної вентиляції легень.
• Ще 2,16 млрд грн буде виділено «Укравтодору» із держбюджету на «ремонт мостів і доріг» – за рахунок бюджетної програми «Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату ЖКП, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в грошовій формі». Рада перенаправить «Укравтодору» 2,2 мільярда гривень субсидій | Економічна правда // URL: https://www.epravda.com.ua/news/2020/09/17/665225/
• Крім того, за повідомленнями ЗМІ, дві третини усіх дорожніх підрядів Служби автомобільних доріг у Львівській області у 2020 році сумою від 100 млн. гривень отримали три компанії – ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» та ТОВ «Техно-Буд-Центр» – компанії-засновниці Національної асоціації дорожників України. До травня 2020 року керівником НАДУ був Тарас Сиротинський, який нині є радником Прем’єр-Міністра Дениса Шмигаля.