Поточна аналітика

Пожежі на Луганщині

Ще 30 вересня стало відомо, що на Луганщині почалися масштабні пожежі у трьох місцях. 

За добу пожежа на Луганщині розповсюдилась на майже 10 000 гектарів. Четверо людей загинули, ще троє потерпілих госпіталізовані з отруєнням чадним газом. У вогні пинились 11 селищ, у тому числі, у безпосередній близькості до Сєвєродонецька.

Найбільшу небезпеку становить те, що пожежі відбуваються безпосередньо на лінії розмежування. У Станично-Луганській райдержадміністрації з посиланням на місцевих жителів повідомили, що формування Росії на Донбасі здійснили обстріл лісового масиву, в результаті чого виник новий осередки пожежі.

Сьогодні потрібна дієва реакція влади на загрози для життя і здоров’я людей та обороноздатності ЗСУ.

Але знову, як і у квітні цього року, під час пожеж у Чорнобильській зоні відчуження, влада демонструє безпорадність у протидії пожежам.

Вкрай небезпечна ситуація, яка склалася в Луганській області, потребує негайного скликання президентом РНБОУ та вироблення чіткого плану протидії вогняній стихії з врахуванням інформації про можливу причетність до пожеж російської гібридної армії. Кабінетом Міністрів має бути створений відповідний штаб для координації дій різних відомств у боротьбі з широкомасштабною пожежею.