- За повідомленням Інтерфакс-Україна, керівник української делегації в ТКГ Л.Кравчук заявив: «Україна запропонує створити вільну економічну зону на Донбасі в рамках особливого порядку місцевого самоврядування. Її планують ввести в регіоні до 2050 року».
- Ми не кажемо зараз про те, що режими ВЕЗ, СЕЗ і ТПР в Україні активно впроваджувались і їх ефективність була сумнівною. За весь період їх функціонування (станом на 2006 рік) очікувалося досягти залучення інвестицій – понад 17,1 млрд. дол., але залучили лише 2,1 млрд. дол. Та й то основна частина – це не іноземні інвестиції, а реінвестування вітчизняних підприємств. У 1998 році було ухвалено Закон України «Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області Станом на 2005 рік усього з початку функціонування ВЕЗ і ТПР суб’єктам господарювання, які реалізували інвестиційні проекти в Донецькій області, держава надала податкових і митних пільг у сумі понад 6,9 млрд. грн., доходи в бюджет і цільові фонди склали менше 3 млрд. грн. Держава втратила на цьому майже 4 млрд. грн. (нагадаємо, долар тоді був по 5 грн.)
- «Вільна економічна зона» для ОРДЛО – це, власне, і є форма економічного визиску України – перетворити всю ОРДЛО у ВЕЗ і надати митні і податкові пільги.
- Зараз, власне, мова не про це. Нагадаємо, що питання «Чи підтримуєш ти створення на Донбасі вільної економічної зони?» було другим питання серед 5 питань від Зеленського. Це було єдине з 5 питань, яке не набрало більшості голосів 25 жовтня 2020 року. «Підтримали» створення ВЕЗ 46,7%, стільки ж 46,46% – проти.
- Київський міжнародний інститут соціології напередодні місцевих виборів опитав людей щодо цієї ініціативи і в них ще гірший результат. Створення ВЕЗ підтримала третина опитаних, понад 45% – ні. І з’ясувалося, що переважна більшість людей не розуміє, про що йдеться.