Поточна аналітика

Половина пенсіонерів, яким нинішня влада нібито «індексувала пенсії» з березня, не отримали навіть компенсації втрат, яких зазнали за цей час через інфляцію

За даними ПФУ, після проведеної з березня 2021 року індексації, виплати для 46,3% пенсіонерів зросли менш як на 100 грн.

Це означає, що такі пенсіонери не отримали навіть компенсації тих втрат купівельної спроможності своїх пенсій, які відбулися за рік, що минув, внаслідок зростання інфляції.

Адже 100 грн – це 5% навіть від мінімальної пенсії. Тоді як споживчі ціни уже в лютому 2021 року, за даними Держстату, були вищими, аніж у лютому 2020 року на 7,5%.

При цьому на ліки та продукти харчування, які становлять основну складову витрат пенсіонерів та які їм на відміну від комунальних послуг не компенсують субсидіями, зростання було значно більшим:

Наприклад, хліб подорожчав на 12%, олія – на 35,4%, цукор – на 61,7%, яйця – на 84,5%.

Ліки зросли в ціні на 8,4%.

Причому з кожним місяцем зростання цін лише пришвидшується.

Наприклад, у листопаді до листопада попереднього року йшлося про їх зростання лише на 3,8%, у грудні порівняно з груднем попереднього – уже на 5%, у січні до січня минулого року – на 6,1%, а в лютому уже на 7,5%.

Тож у березні інфляція буде, вочевидь, ще більшою.