
Днями очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що через негативне висловлювання про вакцину від коронавірусу COVID-19 з Індії Covishield кілька відсотків громадян просто не захотіли робити щеплення. Слово “гівно” зробило внесок у вакцинацію в Україні, розповів міністр в ефірі програми Свобода слова на ICTV. Член Кабміну додав, що відомих особистостей спеціально залучили до вакцинації, щоб популяризувати її. “…Чому ми це зробили? Тому що будь-яка заява про неякісну вакцину, загалом, вибачте будь ласка, “гівно” вклало внесок у вакцинацію. Відразу кілька відсотків людей просто не захотіло вакцинуватися”, – додав глава міністерства.
Але насправді недовіра існує не до індійського виробника, а до влади.
Зараз у владі дивуються, чому люди не хочуть вакцинуватися індійським «аналогом», ефективність якого викликає сумніви в суспільства. Хоча своєю брехнею, відсутністю інформаційної кампанії, сумнівними закупівлями через прокладки і корупційними схемами влада сама створила ґрунт для цієї недовіри.
Відповідно до інформації Держреєстру лікарських засобів, раніше Serum Institute of India напряму реєстрував в Україні свої препарати. У разі з вакциною Covishield заявником виступило ТОВ «Грейс оф год». Ця компанія зареєстрована в Україні у листопаді 2020 року і спеціалізується на торгівлі фармацевтичними препаратами та продуктами харчування.
З початку першого локдауну минув рік. Чи допомогло це у боротьбі із коронавірусом? Тисячі людей померли від інших хвороб, не маючи можливості отримати медичну допомогу. Десятки тисяч бізнесів закрились. Сотні тисяч людей втратили роботу. Мільйони домогосподарств суттєво зменшили свої доходи і споживчі витрати, зокрема на здоров’я.
Але влада замість вкладення коштів у систему охорони здоров’я, на проведення тестування і моніторнгу закопувала мільярди у “Велике крадівництво”.
Заяви політиків не впливають на вакцинацію. Головна проблема – провал інформаційної кампанії щодо вакцинації з боку влади і загальний високий рівень недовіри до влади.