Поточна аналітика

В Україні зросте ціна на основні види продукції

 • Українцям слід очікувати зростання цін на основні види продукції, зокрема на хліб.
  • Українські пекарі та кондитери прогнозують серйозне зростання цін на свою продукцію: на 8-10% – на солодке борошняне і на 10-15% – на хліб.
  • Ще у жовтні, за інформацією віце-президента Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Юрія Дученка, в Україні очікується значне подорожчання хліба та хлібобулочних виробів.
  • «На сьогодні є всі передумови для подорожчання хліба на 10-15%» – заявив гендиректор компанії “Київхліб” Володимир Череда.
  • Згідно з даними Держстату, півкілограма пшеничного хліба з борошна першого сорту в вересні в середньому коштувала трохи більше 10 грн (20,37 грн / кг, що вже на 5,87% вище відносно вересня 2019 року). Середня вартість хліба вищого сорту в той же час досягала 12,68 грн (25,36 грн / кг, на 7,73% вище, ніж у вересні 2019 року). Таким чином, подорожчати названа продукція може на 1,5-2 грн в залежності від сорту борошна.
 • В Україні відсутня економічна стратегія розвитку. Це призводить до непоправних наслідків. Сьогодні в Україні нерідко лунають заклики до додаткової емісії, накачування економіки грошима, помірної інфляції та девальвації. Але як контролювати цей процес, і як його використовувати, ніхто не розповідає. Випущені кошти, якщо будуть направлені на соціальні виплати, і на підвищення доплат МВС та чиновникам, призведуть до інфляції та до збитків в економіці. Потрібні цілісна економічна політика та розуміння наслідків кожного кроку, кожного пропонованого рішення.
 • Обговорювалася низка ініціатив для малого й середнього бізнесу, пов’язаних з податковими послабленнями, розширенням можливостей для кредитування та ін. Однак, жодна податкова ініціатива не була підтримана і не реалізована. В період кризи в Україні підприємців залишили сам на сам із проблемами. І ще до усіх проблем додається локдаун вихідного дня.