Поточна аналітика

Збільшення захворюваності на коронавірус

До відома: Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі «Сніданку з 1+1» повідомив: «Сьогодні у нас – від 2 до 2,5 тисяч захворювань щодня. За розрахунками та прогнозами, до кінця вересня – початку жовтня ця цифра зросте до 3 тисяч хворих щодня. Це завантажить лікарні більш ніж на 80%».

  • Виходячи із тенденцій статистики захворювання щодня, і кількості смертей від коронавірусу (02 вересня новий рекорд за кількістю смертей +51), кількість захворювань може бути більше, ніж прогнозує прем’єр-міністр. Проте, глава уряду практично нічого не сказав про те, як Кабмін думає вирішувати дану проблему. Виходячи з прописаних в самому уряді норм, завантаження інфекціоних на 75% – це червона межа, за якою слід запроваджувати максимально жорсткий карантин.
    • До відома: Якщо завантаженість ліжок у медзакладах по регіону 5 днів поспіль становить 50% і більше, на території усієї області встановлюється помаранчевий рівень небезпеки. Якщо завантаженість ліжок у медзакладах по всьому регіону 5 днів поспіль становить 75% і більше, на території усієї області встановлюється червоний рівень небезпеки.
  • Чи означає це, що по всій країні будуть введені обмеження, які були по країні весною цього року? Зараз в уряді говорять про пом’якшення обмежувальних заходів – після того, як темпи зростання захворюваності почнуть спадати. Але, оскільки на даний момент з обмежувальних заходів по всій країні діють тільки заборони на в’їзд іноземців і нічних клубів вкупі з концертами, навряд чи варто очікувати, що темпи самі по собі почнуть падати. Більше того, зараз одномоментно розпочали навчання понад 4 млн. учнів та студентів, що може спровокувати чергове загострення.
  • Втім, повернення до жорсткого карантину – це не єдина проблема, що виникає в зв’язку з прогнозом Д. Шмигаля. Залишається відкритим і не вирішеним питання, що уряд збирається робити з лікарнями. Захворюваність і наповнюваність койко-місць серйозно збільшиться, потрібно ставити питання про збільшення кількості цих самих койко-місць вже зараз. І не тільки стараннями місцевої влади, як це робиться в окремих регіонах, але і з залученням коштів з коронавірусного фонду (яких там на даний момент вже немає).

Складається таке враження, що влада зараз навмисно заганяє країну в нову коронавірусну кризу, аби у жовтні під час проведення місцевих виборів (25 жовтня) в деяких регіонах довести ситуацію з захворюванням до критичної лінії, аби ввести там надзвичайний стан і скасувати вибори.