Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 01.04.2022

 1. Ринок акцій росії за I квартал впав на 28,6%.
 2. У Нідерландах заморозили російських активів на суму близько 516 млн євро.
 3. Мінфін Німеччини опрацьовує питання націоналізації німецьких «дочок» «Газпрому» та «Роснефти».
 4. Британія заморозила активи трьох компаній, які допомагали рф обійти санкції, це саме: Photon Pro LLP, Majory LLP та Djeco Group LP.
 5. ФРН призупинила співпрацю з росією та білоруссю у податковій сфері.
 6. Єврокомісар з юстиції допустив використання конфіскованого майна фігурантів санкцій ЄС для відновлення України чи виплати компенсацій.

Ринок цінних паперів

 1. Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings відкликало рейтинги низки російських банків після заборони Євросоюзом рейтингової діяльності щодо рф та її компаній. відкликані рейтинги Альфа-банку та його холдингової компанії ABH Financial Ltd., КБ «Ренесанс Кредит», банку «Центрокредит», Московського кредитного банку (МКБ) та його контролюючого акціонера концерну «Росіум». Крім того, без рейтингів залишилися Газпромбанк та його підрозділи – Gazprombank (Switzerland) Ltd. та Bank GPB International S.A., банк «Союз», «РН-Банк», Райффайзенбанк, банк «Російський стандарт», Юнікредит банк та Уральський банк реконструкції та розвитку.
 2. Міжнародне рейтингове агентство S&P відкликало рейтинги російських компаній: «Газпром»,»Норнікель»,»Магнітогорський металургійний комбінат», НЛМК, «Лукойл», «Магніт», «Трубна металургійна компанія».
 3. Лондонська біржа металів повідомила, що призупинила розміщення на своїх складах низки металів з росії, зокрема міді та алюмінію.

Персональні

 1. Латвія запровадила заборону на видачу виду на житло громадянам рф та білорусі до 30 червня 2023 року.
 2. Влада Франції заарештувала два вертольоти олігарха Алішера Усманова загальною вартістю 26 мільйонів доларів.
 3. У Литві заморозили нерухомість одного з головних кремлівських пропагандистів Артема Шейніна. Заарештована квартира площею близько 100 кв.м.

ІТ сфера

 1. Marvell припиняє передачу своєї продукції прямо та опосередковано клієнтам, що перебувають у росії, білорусі та на території так званих «ДНР» та «ЛНР». Marvell Technology Group – американська компанія – розробник напівпровідникової продукції.
 2. Panduit повідомляє, що тимчасово призупинила прийом замовлень і доставки клієнтам у росії. Panduit – це світовий лідер в розробці і виробництві засобів комунікації.
 3. Материнська компанія Atlona – Panduit – повідомляє, що тимчасово призупинила прийом замовлень і доставки клієнтам у росії.
 4. Johnson Controls призупинили роботу у рф. Таким чином, Johnson Controls виконуватиме наявні договірні зобов’язання, наскільки це можливо, і в повній відповідності з санкціями, не приймаючи при цьому нові бізнеси чи замовлення.
 5. Intuit Inc призупинили облікові записи клієнтів із рф. Американська компанія, виробник бухгалтерського ПЗ, яке широко використовується малим бізнесом та приватними особами.
 6. Heidrick & Struggles призупинили всі операції в росії. Це міжнародна пошукова компанія зі штаб-квартирою у Чикаго.
 7. Citrix призупинили всі продажі у рф. Американська транснаціональна корпорація, яка надає серверні, програмні та комп’ютерні віртуалізації, ПЗ та технології хмари.
 8. Akamai Technologies призупинила діяльність у росії та білорусі. Akamai – це провідний постачальник послуг для акселерації вебсайтів, провайдер платформ доставки.

Оборонний сектор

 1. Honeywell призупинили практично всі продажі у рф. Головна американська міжнародна корпорація, що виробляє зброю, космічні системи, автоматичні й контролюючі системи, інженерні послуги, транспортаційні системи.
 2. Мінторг США найближчими днями запровадить заходи експортного контролю щодо 120 оборонних підприємств рф та білорусії

Транспорт та логістика

 1. Естонія з 11 квітня заборонить роботу російського сервісу «Яндекс.Таксі».
 2. Внаслідок накладених Євросоюзом санкцій понад 4 тисячі контейнерів, які можуть бути пов’язані з рф, стоять у черзі на перевірку в порту Роттердама – для них можуть створити окрему зону.

Торгівля та розваги

 1. Кіностудія Walt Disney Company із 7 квітня повністю призупиняє прокат своїх фільмів у російських кінотеатрах.
 2. Аукціонний будинок Christie’s заборонив продаж предметів розкоші клієнтам із рф та білорусі.
 3. В росії організатори перенесли книжковий ярмарок non/fiction на грудень. Книжкова індустрія зіткнулася з нестачею паперу, витратних матеріалів для друкарень, логістичними та фінансовими проблемами.
 4. Фінський девелопер YIT продасть бізнес у росії. Угоду закриють протягом квітня, бізнес оцінили у €50 млн.
 5. Російський ринок залишає лідер з продажу паперової упаковки Smurfit Kappа та закриває чотири заводи.
 6. Данський виробник холодильників і кондиціонерів Danfoss йде з рф і білорусі. У компанії звільнять 1300 російських і білоруських співробітників.