Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 05.04.2022

 1. Бюджет росії в березні недоотримав 302 млрд. рублів нафтогазових доходів від прогнозованих. За офіційним мальованим курсом це понад 3 млрд доларів.
 2. Західні країни заморозили 60% валютних резервів росії.
 3. ЄС анонсував п’ятий пакет санкцій проти росії.
 • заборона на імпорт вугілля, деревини, хімікатів та іншої продукції з росії на 9 мільярдів євро на рік;
 • заборона постачання на росію напівпровідників, комп’ютерів, технологій для газової промисловості, транспорту та інших галузей – на 10 мільярдів євро на рік;
 • закриття кордонів для російських вантажівок і судів (виняток для поставок енергетичних продуктів, продовольства і ліків);
 • санкції проти ВТБ і ще трьох банків, вже відключених від SWIFT;
 • додаткові обмеження у відношенні олігархів.
 • російські компанії не зможуть брати участь у європейських публічних закупівлях. Вони також не матимуть жодної фінансової підтримки ЄС.
 1. У новому пакеті санкцій проти росії Європейський Союз може обмежити оренду літаків, імпорт та експорт авіагазу, виробів зі сталі та предметів розкоші.
 2. Австралія заборонила експорт предметів розкоші до росії. До переліку товарів відносяться: вино, парфумерія, сумки, хутро, килими, лобстери, ювелірні вироби, косметичні засоби та розкішний одяг вартістю понад $500 за один предмет.
 3. Пакет санкцій, спрямованих на обмеження експорту з Японії до рф предметів розкоші, сьогодні, 5 квітня, набув чинності. До вивезення в росію заборонені автомобілі вартістю вище 50 тисяч доларів, мотоцикли дорожчі приблизно 5 тисяч доларів, роялі дорожче 1700 доларів, ювелірні вироби вартістю вище 350 доларів і одяг дорожчий за 870 доларів.
 4. Російські вчені можуть втратити доступ до 97% наукової інформації. рф чекає науково-інформаційна блокада. На території рф незабаром буде припинено легальний доступ до найбільших повнотекстових колекцій статей видавництв Elsevier, Springer/Nature, IOP Publishers та інших, а також до реферативних баз даних Web of Science та Scopus.

Ринок цінних паперів

 1. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings відкликало рейтинги восьми російських компаній «за комерційними причинами». Відкликання стосується рейтингів Evraz, X5 Retail, Petropavlovsk, Nord Gold, Yandex NV, Globaltrans, EuroChem Group AG (холдингова компанія «ЄвроХіма»), Eurasia Drilling Company, а також їхніх дочірніх компаній, що спеціалізуються на розміщенні облігацій.

Фінанси

 1. Казначейство США заборонить росії робити будь-які виплати за своїми борговими зобов’язаннями в доларах з рахунків в американських фінансових установах.
 2. США призупинили обмін податковою інформацією з росією.

Персональні

 1. Канада запровадить санкції проти дев’яти росіян. Під обмеження потраплять також дев’ять громадян білорусі. МЗС Канади не уточнило імена, проте повідомило, що ці люди «близькі до російського та білоруського режимів»
 2. Лише за сьогодні з різних європейських країн вигнали близько 152 дипломатів росії.

Енергетика

 1. Знижка на російську нафту склала $34,8 за барель у трейдера Trafigura. Попит на Urals продовжує падати, тому що покупці побоюються санкційних ризиків і вважають за краще купувати альтернативну сировину
 2. Данська Copenhagen Offshore Partners зупинила перемовини щодо виробництва водню за допомогою енергії вітру на острові Шушму на Курилах.

ІТ сфера

 1. FANUC призупинив усі поставки до росії та білорусі. А також передасть 1 мільйон євро на гуманітарну допомогу.
 2. Hexagon призупинили експорт усіх ліцензій на апаратне та програмне забезпечення до росії. Для гуманітарної підтримки в Україні та надання притулку біженцям Hexagon пожертвував 500 000 євро.
 3. Rockwell Automation зупинив продажі в росії. Постачальник промислової автоматизації та інформаційних продуктів зі США – Rockwell Automation – призупинив діяльність у рф та республіці білорусь. Компанія також відмовилася від продажу свого ПЗ та території цих країн.
 4. Компанія Salesforce – розробник однойменної CRM-систем – призупинила операції в росії. У заяві компанії зазначено, що прямого бізнесу на російському ринку вона не має, розірвання відносин із російськими користувачами відбувається через реселерів.
 5. Німецька поліція повідомила, що виявила та закрила серверну інфраструктуру найбільшого у світі російськомовного даркнет-ринку Hydra Market, конфісковано біткоїни на 23 млн євро.

Космос та авіація

 1. Національне управління з аеронавтики та дослідження космосу США скоротило штат в рф на фоні напруження між Штатами і росією через війну в Україні.

Транспорт та логістика

 1. Сервіс Airbnb заборонив російським та білоруським громадянам бронювати житло у всьому світі.

Медицина

 1. Американська компанія з ліцензування іноземних лікарів ECFMG відмовляє росіянам в отриманні сертифікатів. Організація ECFMG заблокувала особисті кабінети тих росіян, які вже оплатили послуги та розпочали процес проходження сертифікації в американській ординатурі. Гроші в обліковому записі відображаються, однак скористатися ними не можна.

Торгівля та розваги

 1. Ірландська компанія Kingspan, що займає лідируючі позиції серед виробників сендвіч-панелей і творців будівель, що швидко будуються, йде з росії.
 2. Поставки імпортної риби до рф через санкції скоротяться на 28-35% у річному вимірі – йдеться, насамперед, про лосось, тунець, креветки та іншу продукцію. При цьому із заміщенням атлантичного лосося та тунця можуть виникнути проблеми.

Французька мережа супермаркетів Ашан припинила інвестиції та постачання в рф та ізолює російський офіс.