Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 07.04.2022

 1. Безробіття в Росії за підсумками 2022 року може зрости більш ніж удвічі, і вперше за останні 10 років перевищити 9%. За оцінками експертів, у зоні ризику близько 2 млн. робочих місць.
 2. Видобуток нафти в росії у квітні знизиться, можливо, на 4-5% через перебудову потоків, фінансові складнощі.
 3. «Лукойл» зупиняє заводи з виробництва мазуту через надлишок нафтопродуктів. Заповнення сховищ через низький попит призвело до зупинки нафтопереробних заводів і зниження виробництва палива. «Лукойл» володіє чотирма НПЗ в росії і є другим після «роснефти» найбільшим нафтопереробником у рф. У 2021 році компанія переробила близько 43 млн тон нафти.
 4. Лідери G7 сформулювали заяву з планом посилення тиску на росію з 7 пунктів:
 • заборона на нові інвестиції в ключові сектори російської економіки, включаючи енергетику;
 • розширення заборон на поставки в росію товарів та послуг, важливих для її безпеки, держави та економіки, нові обмеження на закупівлі товарів, експорт яких із росії важливий для її економіки;
 • подальше відключення російських банків від глобальної фінансової системи;
 • додаткові санкції проти російських держпідприємств, які виступають драйверами російської економіки, щоб вони не могли допомагати стабілізації російської економіки;
 • нові персональні санкції проти російських еліт;
 • додаткові санкції проти оборонного сектору;
 • прискорення планів щодо зниження залежності від російських енергоносіїв, у тому числі поступове уникнення російського вугілля та зниження залежності від російської нафти.
 1. США та союзники добиватимуться того, щоб згодом позбавити Росію будь-яких доходів від експорту нафти та газу.
 2. Європарламент більшістю у 413 голосів підтримав резолюцію про заклик до повного та негайного ембарго на імпорт російських енергоносіїв.
 3. Генасамблея ООН призупинила участь рф у Раді ООН з прав людини.
 4. Сенат США проголосував за скасування для росії та білорусі режиму найбільшого сприяння торгівлі.17 березня Палата представників США також підтримала законопроект про позбавлення рф статусу країни з режимом найбільшого сприяння торгівлі.
 5. Тайвань вводить заборону на експорт високоточних товарів до росії. Усі експортери товарів в рф тепер повинні подавати заявку на отримання ліцензії.

Ринок цінних паперів

 1. Російська залізниця не змогла погасити в термін 5 квітня доларові єврооблігації номіналом близько $605 млн.

Фінанси

 1. Дочірня компанія російського ВТБ Капіталу, який потрапив під західні санкції, просить Британію встановити тимчасову адміністрацію для плавного виходу з ринку.
 2. Швейцарія заблокувала російські авуари на суму понад $8 млрд. Авуари – це кошти банку чи держави у іноземній валюті, цінних паперах і золоті, що знаходяться на зберіганні у банках іноземних держав; вклади приватних осіб та організацій у банках. Із 24 березня обсяг заморожених російських активів зріс на 30%. У той же час швейцарські банки оцінюють усі пов’язані з Росією активи в країні до 200 млрд швейцарських франків.
 3. У білорусі будуть регулювати ціни на туалетний папір, дитяче взуття, а також мило, порошки, паперові серветки, підгузки, зубну пасту та панчішно-шкарпеткову продукцію.

Персональні

 1. Хорватія відсилає частину дипломатів російського посольства з країни.
 2. Австралія оголосила нові санкції проти 67 росіян серед яких віце-прем’єр-міністр Дмитро Григоренко, міністр економрозвитку Максим Решетніков, заступник голови держдуми росії Олександр Бабаков та інші високопоставлені урядовці росії.
 3. Влада Кіпру анулює паспорти чотирьох росіян, які потрапили під санкції. Загальне число паспортів, які будуть анульовані, становить 21, включаючи утриманців росіян, які потрапили під санкції.
 4. Австрія відсилає чотирьох російських дипломатів.
 5. МЗС Чорногорії також відсилає чотирьох російських дипломатів.
 6. Латвійський парламент ухвалив закон, який забороняє до 30 червня 2023 року видавати первинні тимчасові посвідки на проживання громадянам росії та білорусі.
 7. Естонія призупиняє видачу громадянам росії та білорусі віз на проживання, дозволів на роботу чи ведення бізнесу.

Енергетика

 1. Естонія повністю припинить імпорт російського газу до кінця цього року.
 2. Японія планує вивільнити близько 16 млн. барелів запасів нафти.

ІТ сфера

 1. Spotify повністю припиняє свою роботу у росії з 11 квітня.

Космос та авіація

 1. Міністерство торгівлі США ввело експортні санкції проти російських авіакомпаній «Аерофлот», «Azur Air» та «Utair». Перевізникам забороняється використовувати американські деталі для обслуговування літаків, а також контракти на обслуговування суден, на які поширюються експортні правила США. Заборона діє протягом 6 місяців із можливістю продовження.
 2. Канада заборонила своїм компаніям надавати страхування російських та білоруських літаків
 3. В аеропорту Німеччини затримали вантажний літак, пов’язаний з рф. Літаку Boeing 747 не дали дозвіл на зліт через санкції проти рф за війну в Україні.
 4. Перевезення пасажирів у Домодєдово у березні 2022 року впали на 25%. Його представник пояснив це закриттям аеропортів на півдні росії. До того ж, з Домодєдово пішло кілька авіакомпаній.

Автопром

 1. Дефіцит автомобілів у росії може посилитися до початку літа, загалом нестача машин на ринку триватиме мінімум до 2023 року.

Транспорт та логістика

 1. Таксопарки різко стали збитковими через підвищення платежів за лізинговими договорами, дефіциту та подорожчання авто та запчастин, зростання страхування ОСАГО, відсутності зростання цін на поїздки, падіння попиту на послуги таксі та плинності кадрів. Вже прогнозують закриття багатьох таксопарків та появу на вулицях міст «бомбіл».

Медицина

 1. Британська фарм-компанія GlaxoSmithKline (GSK) припинила імпорт харчових добавок та вітамінів до росії. GSK також скоротить асортимент засобів гігієни ротової порожнини, які випускає під марками Paradontax і Sensodyne.
 2. У росії виник дефіцит найпопулярніших контактних лінз Acuvue, на частку яких припадає половина імпорту всієї цієї продукції в країну.

Торгівля та розваги

 1. Данський виробник лакофарбових виробів Hempel оголосив про вихід з росії. Компанія має завод в Ульяновську.