- Санкції проти агресора підтримують вже 38 країн світу.
Нещодавно Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн також приєдналися до торговельної ізоляції білорусі та росії.
- Європейський Союз оприлюднив рішення Ради ЄС від 8 квітня про запровадження додаткових санкцій проти білорусі.
Обмежувальні заходи передбачають
- повну заборону продажу білорусі, її фізичним та юридичним особам будь-яких цінних паперів, що деноміновані у будь-якій національній валюті країн-членів ЄС, заборону продажу, постачання або будь-якого передання білорусі, включаючи її Центробанк, банкнот цих національних валют.
- заборонна операція для усього автомобільного транспорту, що належить білорусі, це означає заборону будь-якого автомобільного транспортування товарів у межах Євросоюзу та їх транзитні перевезення. Ця заборона не поширюватиметься на поштові перевезення, оскільки ці послуги мають універсальне значення.
- заборона на закупівлю, імпорт або транспортування на територію ЄС природного газу та нафти, включаючи бензинові продукти, а також металів: титану, алюмінію, міді, нікелю, паладіуму та залізної руди.
- заборона на закупівлю, імпорт і транспортування фармакологічної, медичної, сільськогосподарської або харчової продукції, включаючи зерно та добрива.
- Фінляндія готова до нових санкцій проти Росії. Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін заявила, що країна готова до нових санкцій проти РФ, а також закликала усі західні компанії припинити працювати в Росії.
- Латвійські прикордонники за суботу 9 квітня не впустили в країну 152 фури на російських та білоруських номерах у зв’язку з початком дії нових санкцій Євросоюзу щодо перевезень.
- У німецькому окрузі Герфорд припиняють видавати автомобільні номери, що містять букву «Z».
- Японські страхові компанії, які займаються страхуванням майна, повністю призупинили укладання нових та продовження діючих контрактів з японськими компаніями, які працюють в рф.
- Другий за розмірами російський банк ВТБ не зможе впливати на діяльність своєї дочірньої компанії VTB Bank SE, що зареєстрована у Німеччині
- Італія домовилася з Алжиром щодо заміни російського газу. Італія, яка отримує близько 40% свого імпорту газу з Росії, намагається диверсифікувати енергопостачання. У понеділок 11 квітня прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі відвідає Алжир, щоб підписати угоду про збільшення імпорту газу.
- Окупанти скаржаться, що залишилися без запчастин на машини. Зростання вартості запчастин у 2-3 рази, запасів на складах вистачить на 2-3 місяці, а далі лише паралельний імпорт. Прибутки дилерів вже впали на 43%. Незабаром вже завезені авто закінчаться, а нові не можна ввозити через санкції. Очікується, що з 76000 офіційних СТО закриється близько 10%. А значить, мінус як мінімум 7600 підприємств у ворога і плюс безробітних.
- Дві японські фармацевтичні компанії – Takeda Pharmaceutical та Astellas Pharma – відмовляться від проведення нових клінічних досліджень лікарських препаратів у Росії,
- Німецький Інститут біогеохімії імені Макса Планка заморозив фінансування росіян на науковій станції в Сибіру.
- З початку війни росії проти України, було зупинено чи скасовано сотні партнерських відносин між науковими інституціями рф і Заходу. Зокрема, не буде обіцяних 25 млн євро від Європи на побудову в росії високотехнологічних дослідницьких установ, включно з іонним колайдером і нейтронним реактором. Також було заморожено 15 млн євро на розробку низьковуглецевих матеріалів і технологій акумуляторів.
- У росії із високою ймовірністю можуть залишитись найближчим часом без пива. Спочатку масовий вихід міжнародних брендів та припинення виробництва. А тепер виявилося, що 98% хмелю для пива імпортується від закордонних постачальників і лише 2% виробляється всередині країни. Для імпортозаміщення у цій галузі знадобиться не менше 5 років.