Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 10.04.2022

 1. Санкції проти агресора підтримують вже 38 країн світу.

Нещодавно Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн також приєдналися до торговельної ізоляції білорусі та росії.

 1. Європейський Союз оприлюднив рішення Ради ЄС від 8 квітня про запровадження додаткових санкцій проти білорусі.

Обмежувальні заходи передбачають

 • повну заборону продажу білорусі, її фізичним та юридичним особам будь-яких цінних паперів, що деноміновані у будь-якій національній валюті країн-членів ЄС, заборону продажу, постачання або будь-якого передання білорусі, включаючи її Центробанк, банкнот цих національних валют.
 • заборонна операція для усього автомобільного транспорту, що належить білорусі, це означає заборону будь-якого автомобільного транспортування товарів у межах Євросоюзу та їх транзитні перевезення. Ця заборона не поширюватиметься на поштові перевезення, оскільки ці послуги мають універсальне значення.
 • заборона на закупівлю, імпорт або транспортування на територію ЄС природного газу та нафти, включаючи бензинові продукти, а також металів: титану, алюмінію, міді, нікелю, паладіуму та залізної руди.
 • заборона на закупівлю, імпорт і транспортування фармакологічної, медичної, сільськогосподарської або харчової продукції, включаючи зерно та добрива.
 1. Фінляндія готова до нових санкцій проти Росії. Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін заявила, що країна готова до нових санкцій проти РФ, а також закликала усі західні компанії припинити працювати в Росії.
 2. Латвійські прикордонники за суботу 9 квітня не впустили в країну 152 фури на російських та білоруських номерах у зв’язку з початком дії нових санкцій Євросоюзу щодо перевезень.
 3. У німецькому окрузі Герфорд припиняють видавати автомобільні номери, що містять букву «Z».
 4. Японські страхові компанії, які займаються страхуванням майна, повністю призупинили укладання нових та продовження діючих контрактів з японськими компаніями, які працюють в рф.
 5. Другий за розмірами російський банк ВТБ не зможе впливати на діяльність своєї дочірньої компанії VTB Bank SE, що зареєстрована у Німеччині
 6. Італія домовилася з Алжиром щодо заміни російського газу. Італія, яка отримує близько 40% свого імпорту газу з Росії, намагається диверсифікувати енергопостачання. У понеділок 11 квітня прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі відвідає Алжир, щоб підписати угоду про збільшення імпорту газу.
 7. Окупанти скаржаться, що залишилися без запчастин на машини. Зростання вартості запчастин у 2-3 рази, запасів на складах вистачить на 2-3 місяці, а далі лише паралельний імпорт. Прибутки дилерів вже впали на 43%. Незабаром вже завезені авто закінчаться, а нові не можна ввозити через санкції. Очікується, що з 76000 офіційних СТО закриється близько 10%. А значить, мінус як мінімум 7600 підприємств у ворога і плюс безробітних.
 8. Дві японські фармацевтичні компанії – Takeda Pharmaceutical та Astellas Pharma – відмовляться від проведення нових клінічних досліджень лікарських препаратів у Росії,
 9. Німецький Інститут біогеохімії імені Макса Планка заморозив фінансування росіян на науковій станції в Сибіру.
 10. З початку війни росії проти України, було зупинено чи скасовано сотні партнерських відносин між науковими інституціями рф і Заходу. Зокрема, не буде обіцяних 25 млн євро від Європи на побудову в росії високотехнологічних дослідницьких установ, включно з іонним колайдером і нейтронним реактором. Також було заморожено 15 млн євро на розробку низьковуглецевих матеріалів і технологій акумуляторів.
 11. У росії із високою ймовірністю можуть залишитись найближчим часом без пива. Спочатку масовий вихід міжнародних брендів та припинення виробництва. А тепер виявилося, що 98% хмелю для пива імпортується від закордонних постачальників і лише 2% виробляється всередині країни. Для імпортозаміщення у цій галузі знадобиться не менше 5 років.