- Росія де-факто оголосила дефолт за зовнішнім боргом
Про це пише CNN з посиланням на агентство кредитних рейтингів S&P.
В статті повідомляється, що якщо до 4 травня Росія не розплатиться євробондами в доларах, то буде технічний дефолт, тому що в рублях борг ніхто не прийме.
Тому формально, дефолт буде 4 травня 2022 р., тому що не було правильної проплати 4 квітня 2022 р.
- Чистий відтік капіталу з росії за перший квартал 2022 року склав $64,2 млрд. Для порівняння, показник за аналогічний період минулого року склав $17,5 млрд.
- За прогнозами Світового банку ВВП росії через санкції, запроваджені країнами Заходу, у 2022 році скоротиться на 11,2%. Інвестиції в країну скоротяться мінімум на 17%, експорт товарів і послуг скоротиться на 30,9%, імпорт — на 35,2%, в той час, як споживчі ціни зростуть на 22%. Це призведе до того, що до кінця 2022 року майже 13% росіян будуть жити за межею бідності.
- У росії підрядники не виконують держконтракти або просто розривають їх, через значне подорожчання будматеріалів. Розривається кожний четвертий контракт. Все це призвело до зростання проблемних будівель по всій країні. За підсумками 2022 прогнозують зростання проблемних контрактів ще на 20%.
- Фінляндія та Швеція готові приєднатися до НАТО вже влітку.
- Туреччина не пропустить військові кораблі в Чорне море до кінця війни. Країна буде дотримуватися Конвенції Монтре.
Ринок цінних паперів
- Список кандидатів на дефолт поповнила алмазодобувна компанія Алроса – у неї проблеми з проведенням платежу з єврооблігацій від 9 квітня. Алроса9 квітня мала за графіком виплатити інвесторам купон з євробондів-2024 у розмірі $11,625 млн.
- Державну російську компанію «російські залізниці» визнали дефолтною. Компанія прострочила виплати відсотків за євробондами на суму 250 млн швейцарських франків з терміном погашення до 14 березня.
Фінанси
- Один із найбільших банків Франції Societe Generale йде з росії.
- Громадянам росії заборонили володіти криптогаманцями в юрисдикціях ЄС та Швейцарії на суму понад 10 тис. євро.
Енергетика
- Вхідні платежі в системі ЦБ росії у галузі видобутку нафти і газу в березні знизилися на 47,8% до середніх рівнів за IV квартал 2021 року. Нафтогазова галузь дає росії до 40% від усіх доходів бюджету.
- Європа відмовилася постачати в рф обладнання для СПГ. ЄС запровадив прямі та масштабні санкції проти російської газової галузі, заборонивши постачання обладнання для виробництва зрідженого газу.
- Під питанням знаходиться реалізація проектів НОВАТЕКу і «Газпрому» «Арктик СПГ-2» і «Балтійський ЗПГ», що вже будуються, оскільки заборона поширюється і на укладені та оплачені контракти. До списку потрапили установки для сепарації вуглеводнів під час виробництва ЗПГ, кріогенні теплообмінники та насоси.
ІТ сфера
- Шведська компанія Ericsson припиняє бізнес у росії на невизначений термін. Держоператор «Ростелеком» та його дочірні мобільні оператори не зможуть використовувати обладнання Ericsson та Nokia внаслідок п’ятого пакету санкцій ЄС. Експерти кажуть, що повністю замінити європейські технології компанії не зможуть.
- Huawei видалила з AppGallery програми ВТБ Онлайн, Промзв’язок банку та банку «Открытие».
Персональні
- Хорватія повідомила 18 російським дипломатам та шістьом співробітникам адміністративно-технічного персоналу російського посольства в Загребі вимогу залишити країну.
- В Італії заморожена вілла на Сардинії за 105 млн євро, що відноситься до активів гонщика «Формули-1» Мазепіна та його батька, основного власника та голови ради директорів Об’єднаної хімічної компанії «Уралхім».
Космос та авіація
- Єврокомісія внесла 21 російську авіакомпанію до «чорного списку» з повітряної безпеки. До списку увійшли найбільші російські авіакомпанії, зокрема «Аэрофлот», «Победа», «россия», Utair, Nordwind, S7 та інші. Авіаперевізникам, які потрапили під обмежувальні заходи, забороняється перебувати у європейському повітряному просторі.
Оборона
- Канада запроваджує санкції проти 33 підприємств оборонного сектора рф, що передбачає заморожування активів та заборону діяльності з такими об’єктами, як Московський фізико-технічний інститут, СПБ «Інтеграл» та АТ «Суднобудівний завод «Вимпел».
Автопром
- Від початку квітня у росії нові автомобілі Hyundai подорожчали на 160-600 тисяч рублів, а менше ніж за місяць (після 12 березня) цінники в середньому зросли на 11,7% по модельному ряду. Водночас седани Sonata і фургони Staria, виробництво яких триває на заводі «Автотор» в Калінінграді додали більше 16%. Порівняно з «довоєнними» цінники на нові автомобілі Hyundai зросли в середньому на 40%. Так, стартова ціна Solaris зросла на 44%, Creta – на 37,8%, Tucson – на 33,5%, Sonata – на 40,9%, Palisade – на 39,8%, а Staria – на +36,6%.
Транспорт та логістика
- В Естонії з сьогоднішнього дня набуває чинності заборона на роботу сервісу «Яндекс.Таксі».
- Фінляндія призупинила відправлення пошти до росії та білорусі. Обмеження діятимуть з 11 квітня до подальшого повідомлення. Листи та посилки, що залишилися у відділеннях, які тепер неможливо доставити, повернуть відправникам.
Торгівля та розваги
- У рамках чергового етапу санкційних заходів, оголошених Європейським Союзом проти держави-агресора, припиняється участь рф у програмі «Еразмус +», яка є одним з найбільших інструментів міжнародної мобільності молоді та молодіжних працівників, спортивного співробітництва в рамках ЄС.
- Агентство Bloomberg зупиняє публікацію новин російською мовою. Раніше агентство увійшло до списку західних медіа, які вирішили припинити роботу в росії після підписання закону про кримінальну відповідальність за «фейки» про армію рф. Після цього Bloomberg, як один із провідних постачальників фінансової інформації для професійних учасників ринку цінних паперів, відмовив у послугах усім російським клієнтам.