Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 13.04.2022

 1. Річна інфляція у росії прискорилася до 17,49% на 8 квітня з 16,7% тижнем раніше, за місяць ціни зросли на 7,53%. Цукор здав лідерство із зростання цін серед продуктів, за минулий тиждень лише +0,9%. Лідери тепер маргарин (+3,1%) та рис (+2,7%), буряк подорожчав на 7,4%, цибуля на 6,3%, картопля на 3,6%, морква на 3,4%, яблука на 3,1%, капуста на 2,4%.
 2. За прогнозами Рахункової палати рф наприкінці року інфляція може сягнути 20%. Попередні прогнози на початку року були на рівні 4%.
 3. Заборона ЄС на ввезення до Росії крейдованого паперу відіб’ється на книжковій індустрії, визнало Мінцифри. Такий папір, необхідний для високоякісного друку, здебільшого імпортується, і на Європу припадає до 70% усіх постачань, крім того, в рф друкарні скаржаться на дефіцит фарб: ціни на книги можуть зрости на 25-30%.
 4. Продажі на ринку онлайн-освіти у березні впали на 20-40%. За підсумками всього року експерти чекають за сприятливого сценарію — нульового приросту, за гіршого — сильного зниження на 35-40% за підсумками 2022 року. Особливо просів попит на освоєння нових хобі.
 5. Російські ресторатори фіксують нестачу алкоголю та його подорожчання на 20-50%, при цьому якщо ціни на вино повернулися до колишніх позицій, то вартість міцного алкоголю не знижується.
 6. Британія з 14 квітня забороняє імпорт чавуну та сталі з росії, а також експорт квантових технологій.
 7. Швейцарія ухвалила п’ятий пакет санкцій проти росії. Він включає заборону на імпорт із рф вугілля, деревини, морепродуктів, цементу та інших товарів (у тому числі горілки), а також заморожування активів та заборону на в’їзд для більш ніж 200 людей та компаній із росії. Під обмеження також потрапить експорт промислових роботів та деяких хімічних речовин.

Ринок цінних паперів

 1. S&P знизило рейтинг Petropavlovsk до «вибіркового дефолту». Зареєстрована у Великій Британії золотодобувна компанія не змогла здійснити платіж за позикою в Газпромбанку: він опинився під санкціями Сполученого Королівства, тому Petropavlovsk не може вести з ним розрахунки.
 2. «Акрон» першим з російських компаній оголосив про часткову невиплату дивідендів через обмеження в рамках вжитих владою заходів щодо фінансової стабільності. Виробник добрив не виплатив третину (3 млрд. рублів) дивідендів.

Фінанси

 1. Міністерство фінансів Франції представило детальний список заморожених російських активів на суму 23,7 мільярда євро (25,6 мільярда доларів США), які були заблоковані після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого. У переліку знаходяться серед іншого:
 • кошти Центрального Банку Росії – 22,8 мільярда євро;
 • 33 об’єкти нерухомості із загальною вартістю 573,6 мільйона євро, у тому числі ряд адрес в Антібі, Сен-Жан-Кап-Ферра і Сен-Тропе на Французькій Рив’єрі;
 • 178 мільйонів євро заморожених банківських активів;
 • 3 яхти на суму понад 125 мільйонів євро;
 • 6 вертольотів на суму понад 60 мільйонів євро;
 • 3 твори мистецтва на суму 7 мільйонів євро.
 1. Іноземні інтернет-магазини почали блокувати платежі за випущеними в Росії картами китайської платіжної системи UnionPay.
 2. Нідерланди заморозили до 600 млн євро російських активів.

Енергетика

 1. Найбільший у світі нафтотрейдер Vitol Group планує до кінця року припинити торгівлю російською нафтою.
 2. Чилі та Аргентина призупинили постачання літієвої сировини до Росії, якщо аналогічні заходи прийме Болівія, це загрожує труднощами у забезпеченні потреб росії у літій-іонних акумуляторних батареях.
 3. Середній видобуток нафти в росії впав до 10,32 млн барелів на добу 1-11 квітня з 11,01 млн в середньому в березні, тобто зниження більш ніж на 6%. Видобуток впав до 9,76 млн барелів на добу в понеділок, що є найнижчим показником з 9,37 млн барелів на добу в середньому в липні 2020 року.
 4. Греція заявила про відмову від російського газу. Країна прискорить розвідку газу разом із приватними інвесторами, щоб скоротити залежність від російських енергоносіїв.

ІТ сфера

 1. У росії закривається американський вендор програмного забезпечення SAS Institute. Компанія звільнила 300 співробітників російського офісу, а до кінця тижня закриє офіс.
 2. Google видалив додаток Сбербанку з магазину Google Play.

Персональні

 1. Двадцять яхт, що належать російським власникам, не можуть покинути Нідерланди. Яхти мають довжину від 8,5 до 120 метрів. При цьому, 14 яхт  перебувають у будівництві, два на складі та чотири на технічному обслуговуванні.
 2. Літаки російських олігархів застрягли в аеропорту Дубая. Введена країнами ЄС та США заборона на страховку та обслуговування російських літаків фактично позбавляє їх можливості піднятися в небо.
 3. Великобританія значно розширила список санкцій. У його оновленому варіанті присутні 206 фізичних осіб із Росії та затриманий учора український олігарх Віктор Медведчук.
 4. Кіпр позбавив громадянства чотирьох російських олігархів: Михайла Гуцерієва, Олексія Кузьмичова, Вадима Московича та Олександра Пономаренка.
 5. В офшорній зоні Джерсі, яка входить до британської юрисдикції, заморозили активи російського олігарха Романа Абрамовича на $7 млрд.

Космос та авіація

 1. Європейське космічне агентство (ЄКА) припинило співпрацю з росією щодо місячної програми. ЄКА оголосило про вихід із участі в російських місіях «Місяць-25», «Місяць-26» та «Місяць-27».

Автопром

 1. Автомобільні аксесуари в росії з початку березня подорожчали в середньому на 50%, за деякими позиціями є дефіцит.

Транспорт та логістика

 1. Через санкційні та навколосанкційні обмеження контейнерооборот портів у Північно-Західному басейні може скоротитися на 90–95%. В Азово-Чорноморському басейні падіння за результатами року становитиме 20-30%. Загалом із приблизно 20 основних міжнародних ліній, які були присутні на російському ринку, пішло 14, на які припадає близько 70% вантажообігу. У березні ситуація починає погіршуватися: у Північно-Західному басейні падіння становило 35%, в Азово-Чорноморському басейні – близько 50%.

Торгівля та розваги

 1. Італійська компанія-виробник кави Lavazza зупинить свою роботу у росії на тлі ситуації в Україні.
 2. Збірну рф та російські футбольні клуби «Спартак», ЦСКА та «Локомотив» видалили з футбольного симулятору FIFA 22.
 3. Британська Reckitt Benckiser (виробляє Nurofen, Strepsils, Durex та Vanish) йде з росії, починає процес передачі володіння російським бізнесом.
 4. Готелі іспанської мережі RIU відмовляються селити російських туристів, у тому числі в ОАЕ, Домінікані, на Мальдівах та Шрі-Ланці.