Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 16.04.2022

 1. З початку року до 15 квітня «Газпром» експортував у країни далекого зарубіжжя 44,6 мільярда кубометрів газу, що на 26,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
 2. росія продає свою нафту марки Urals зі знижкою 30 доларів за барель. За ринкової вартості бареля в 108,5 доларів, росіяни продають свою нафту за 79,8 доларів. А Індія взагалі домовилася про знижку в 35 доларів. Раніше знижка була меншою за 10 доларів.
 3. Російський оператор нафтогазових танкерів Совкомфлот більше не зможе оптимізувати податки на Кіпрі через санкції і переводить свою розрахункову компанію до Азії.
 4. За останні два тижні індекс московської біржі знизився на 12% -– акції компаній на росії дешевшають через санкції та відмови деяких компаній виплачувати дивіденди.
 5. російська федерація та Білорусь більше не зможуть реєструвати нові цінні папери та фінансові інструменти. Таке рішення ухвалили на загальних зборах Міжнародної асоціації національних агенцій з нумерації (ANNA).За підсумками засідання, організація призупинила членство Росії та Білорусі. Нумеруючі агентства двох держав не зможуть подавати коди ISIN, CFI та FISN у відповідну загальносвітову інформаційну базу. Без цих кодів цінні папери для світу недійсні.
 6. Центральний банк росії вважає, що цього року цілком імовірним є сценарій втрати банками 50% їхнього капіталу.
 7. Додаток Альфа-Банку видалили з Google Play
 8. Додаток «Сбер Мега Маркет» видалений з магазину Google Play.
 9. Народний банк Казахстану заборонив клієнтам здійснювати розрахунки з діловими партнерами, які мають рахунки в «Альфа-банку» та інших провідних банках рф. На завершення операцій з Альфа-банком відводиться термін до 6 травня.
 10. У Вірменії є намір приєднатися до санкцій проти рф.
 11. З неділі італійські порти будуть закриті для російських судів, заборона також поширюватиметься на судна, які змінили прапор після 24 лютого. Свої порти вже закрили для російських суден Румунія, Литва, Бельгія.
 12. Одна з найбільших аграрних компаній у світі, американська FMC, припиняє діяльність та бізнес у росії через розв’язану війну проти України.
 13. До 90% усіх пекарень у росії працює на європейському устаткуванні, ввезення якого було заборонено ЄС минулого тижня. Запасів комплектуючих та витратних матеріалів для обладнання у великих виробників вистачить на кілька місяців, надалі можливі перебої у роботі виробничих ліній, Залежність хлібопекарських виробництв у великих містах росії від імпортного обладнання, насамперед завезеного з країн ЄС, сягає 80 – 90%, у регіонах – 50 – 70%.
 14. У росії у 2,5 рази подорожчала кава.
 15. Французька L’Occitane повідомила, що закриває всі магазини та інтернет-магазини у росії
 16. Популярний онлайн-сервіс для гри в шахи Chess.com прибрав прапори рф та білорусі з трансляцій турнірів Міжнародної шахової федерації (FIDE) та призових змагань. Chess.com заблокував облікові записи підсанкційних російських та білоруських шахістів. До бану також вирушили «облікові» багатьох російських олігархів.