Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 18.04.2022

 1. Центробанк росії повідомив, що економіка росії входить у «непростий період структурних змін», пов’язаних із санкціями.

«Період, коли економіка може жити на запасах, має кінець. І вже у другому – на початку третього кварталу ми увійдемо у період структурної трансформації та пошуку нових моделей бізнесу. Наша економіка входить у непростий період структурних змін, пов’язаних із санкціями. Санкції насамперед позначилися на фінансовому ринку, але зараз вони почнуть дедалі більше позначатися на економіці», – повідомили у ЦБ рф.

 1. Проїдати подушку безпеки безкінечно неможливо. Мінімум до 2024 року росіян чекає бідність, якщо не буде «дива» – довше.
 2. Зараз, якщо КНР не врятує, бізнесу доведеться повернутися в 1980 роки (обладнання, сервіс, технології … все).
 3. російський бізнес буде не конкурентноздатним на міжнародній арені, а токсична сировина буде продаватися зі значними знижками автократіям.
 4. У москві можуть втратити роботу 200 тисяч співробітників іноземних компаній, які залишили російський ринок.
 5. За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства через санкції росія втратить третину видобутку нафти і нафтова промисловість рф буде відкинута на рівень 2004 року. За два тижні квітня добовий видобуток нафти в росії впав на 7,4% або на 810 тис. барелів на добу.
 6. За перші три місяці 2022 року частка іноземних інвестицій в нерухомість росії склала всього 1,8%, а за підсумками року вона наблизиться до нуля.
 7. російська компанія Nordgold повідомила, що закриває свою шахту Буркіна-Фасо. Видобуте шахтою золото раніше компанія переробляла на швейцарському золотопереробному заводі MKS PAMP. Але той припинив свою комерційну співпрацю не тільки з цією шахтою Nordgold, а й з іншими, що їй належать та розташовані в тому числі в інших країнах.
 8. У США готують законопроект, який дозволить передавати Україні заарештовані фонди росії.

Механізм передбачається такий:

 1. Україна за руйнування будь-якого конкретного об’єкта подає до суду на Росію в США
 2. Суд визнає Росії винною та визначає суму відшкодувань
 3. Передає цю суму Україні на відновлення.
 1. Акції російського монополіста «Газпрому» у понеділок, 18 квітня, впали на 2,24% і становили 218,98 рублів.
 2. Країною ЄС, яка найефективніше застосовує санкції проти Росії, виявилася Бельгія. Там заморозили російські активи на суму близько 200 млрд євро.
 3. Монобанк припиняє обслуговування клієнтів, які знаходилися до війни і досі не покинули наступні території: росія, білорусь, Крим, ЛДНР, Північна Корея, Сирія, Еритрея. Загалом 11251 особа. Рахунки цих людей будуть закриті. Їм рекомендовані картки платіжної системи «мир».
 4. Spotify видалено з AppStore та Google Play для користувачів з Росії.
 5. Казахстан відмовився від створення цифрової платформи уряду у кооперації зі Сбербанком росії.
 6. «ИрАэро» попередила про проблеми з ремонтом двигунів SSJ через санкції. Російські авіакомпанії, що експлуатують лайнер Superjet, попередили про ризики припинення польотів через західні санкції та неможливість забезпечити ремонт російсько-французьких двигунів.
 7. Почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суднам, зареєстрованим під російським прапором. За розрахунком Єврокомісії, під ці санкції підпадають понад 2870 торговельних суден під російським прапором.
 8. Американська команда «Формули-1» Haas в односторонньому порядку розірвала спонсорську угоду з «Уралкалієм», що належить олігарху Дмитру Мазепіну, не лише відмовившись повернути отримані раніше €12 млн, а й зажадавши додаткових €8 млн як компенсацію «втраченої вигоди».
 9. У Росії великі рітейлери, включаючи X5 Group, «ВкусВилл» і «Азбука вкуса» призупиняють відкриття нових точок і реорганізують команди, що відповідають за створення нових напрямків бізнесу. Від планів відкрити до 1000 нових магазинів цього року відмовився один із алкогольних рітейлерів, відкриття нових точок призупинили і непродуктові рітейлери, у тому числі «М.Відео-Ельдорадо» та Inventive Retail Group (керує re:Store та Samsung).
 10. Компанія Paramount припиняє мовлення своїх телеканалів у Росії з 20 квітня. Російський ефір покине кіноканал Paramount Channel, розважальний Paramount Comedy, дитячі – Nickelodeon, Nickelodeon HD, NickToons та Nick Jr. Також припинять мовлення в Росії та всі музичні канали MTV: MTV Russia, MTV Live HD, MTV 80s, MTV 90s, MTV 00s.
 11. Фінський виробник фарб Teknos прийняв рішення припинити роботу в Росії.