
- Центробанк росії повідомив, що економіка росії входить у «непростий період структурних змін», пов’язаних із санкціями.
«Період, коли економіка може жити на запасах, має кінець. І вже у другому – на початку третього кварталу ми увійдемо у період структурної трансформації та пошуку нових моделей бізнесу. Наша економіка входить у непростий період структурних змін, пов’язаних із санкціями. Санкції насамперед позначилися на фінансовому ринку, але зараз вони почнуть дедалі більше позначатися на економіці», – повідомили у ЦБ рф.
- Проїдати подушку безпеки безкінечно неможливо. Мінімум до 2024 року росіян чекає бідність, якщо не буде «дива» – довше.
- Зараз, якщо КНР не врятує, бізнесу доведеться повернутися в 1980 роки (обладнання, сервіс, технології … все).
- російський бізнес буде не конкурентноздатним на міжнародній арені, а токсична сировина буде продаватися зі значними знижками автократіям.
- У москві можуть втратити роботу 200 тисяч співробітників іноземних компаній, які залишили російський ринок.
- За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства через санкції росія втратить третину видобутку нафти і нафтова промисловість рф буде відкинута на рівень 2004 року. За два тижні квітня добовий видобуток нафти в росії впав на 7,4% або на 810 тис. барелів на добу.
- За перші три місяці 2022 року частка іноземних інвестицій в нерухомість росії склала всього 1,8%, а за підсумками року вона наблизиться до нуля.
- російська компанія Nordgold повідомила, що закриває свою шахту Буркіна-Фасо. Видобуте шахтою золото раніше компанія переробляла на швейцарському золотопереробному заводі MKS PAMP. Але той припинив свою комерційну співпрацю не тільки з цією шахтою Nordgold, а й з іншими, що їй належать та розташовані в тому числі в інших країнах.
- У США готують законопроект, який дозволить передавати Україні заарештовані фонди росії.
Механізм передбачається такий:
- Україна за руйнування будь-якого конкретного об’єкта подає до суду на Росію в США
- Суд визнає Росії винною та визначає суму відшкодувань
- Передає цю суму Україні на відновлення.
- Акції російського монополіста «Газпрому» у понеділок, 18 квітня, впали на 2,24% і становили 218,98 рублів.
- Країною ЄС, яка найефективніше застосовує санкції проти Росії, виявилася Бельгія. Там заморозили російські активи на суму близько 200 млрд євро.
- Монобанк припиняє обслуговування клієнтів, які знаходилися до війни і досі не покинули наступні території: росія, білорусь, Крим, ЛДНР, Північна Корея, Сирія, Еритрея. Загалом 11251 особа. Рахунки цих людей будуть закриті. Їм рекомендовані картки платіжної системи «мир».
- Spotify видалено з AppStore та Google Play для користувачів з Росії.
- Казахстан відмовився від створення цифрової платформи уряду у кооперації зі Сбербанком росії.
- «ИрАэро» попередила про проблеми з ремонтом двигунів SSJ через санкції. Російські авіакомпанії, що експлуатують лайнер Superjet, попередили про ризики припинення польотів через західні санкції та неможливість забезпечити ремонт російсько-французьких двигунів.
- Почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суднам, зареєстрованим під російським прапором. За розрахунком Єврокомісії, під ці санкції підпадають понад 2870 торговельних суден під російським прапором.
- Американська команда «Формули-1» Haas в односторонньому порядку розірвала спонсорську угоду з «Уралкалієм», що належить олігарху Дмитру Мазепіну, не лише відмовившись повернути отримані раніше €12 млн, а й зажадавши додаткових €8 млн як компенсацію «втраченої вигоди».
- У Росії великі рітейлери, включаючи X5 Group, «ВкусВилл» і «Азбука вкуса» призупиняють відкриття нових точок і реорганізують команди, що відповідають за створення нових напрямків бізнесу. Від планів відкрити до 1000 нових магазинів цього року відмовився один із алкогольних рітейлерів, відкриття нових точок призупинили і непродуктові рітейлери, у тому числі «М.Відео-Ельдорадо» та Inventive Retail Group (керує re:Store та Samsung).
- Компанія Paramount припиняє мовлення своїх телеканалів у Росії з 20 квітня. Російський ефір покине кіноканал Paramount Channel, розважальний Paramount Comedy, дитячі – Nickelodeon, Nickelodeon HD, NickToons та Nick Jr. Також припинять мовлення в Росії та всі музичні канали MTV: MTV Russia, MTV Live HD, MTV 80s, MTV 90s, MTV 00s.
- Фінський виробник фарб Teknos прийняв рішення припинити роботу в Росії.