Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат РФ внаслідок санкцій запроваджених 19.03.2022

 1. Польща закликає до повної заборони торгівлі з Росією.
 2. В уряді Великобританії анонсували санкції на експорт товарів подвійного призначення та технологій до РФ.
 3. Колишні прем’єр-міністри Великобританії Гордон Браун та сер Джон Мейджор наполягають на створенні нового міжнародного трибуналу для розслідування дій Володимира Путіна в Україні.
 4. Уряд Швейцарії оголосив, що введе в дію останній пакет санкцій ЄС, який включає заборону експорту предметів розкоші до Росії.
 5. Понад 70 світових організацій відмовилися від культурної співпраці з Росією.
 6. Росіянам, що виїхали з країнами, заборонять розпоряджатися своєю нерухомістю в Росії. Власники не зможуть продавати і купувати нерухомість, якщо вони були пов’язані з «недружніми державами».
 7. Lufthansa та KLM не пускають росіян на рейси зі Стамбула з транзитом у Європі. Пасажири, які вилітають із Стамбула з пересадкою в містах Європи, повідомляють про масові відмови в посадці на борт.

Фінанси

 1. Вірменія, Казахстан та Киргизстан відмовилися отримувати мито в рублях. Мито в рублях зараховуватимуться лише між Білоруссю та Росією.
 2. Нацбанк Грузії заявив: платіжні картки «Мир» обслуговуватись на території країни не будуть.
 3. У прогнозі британського Центру досліджень економіки й бізнесу зазначено, що санкції проти Росії призведуть до зниження ВВП на 14%, падіння реальної заробітної плати на 18%, інфляції – 30%.
 4. У фінансових установах на Багамах знайшли активи на суму близько 3 млрд доларів, власники яких пов’язані з Росією.

Персональні

 1. Влада Італії наклала арешт на віллу російського мільярдера Олексія Мордашова вартістю близько $115 млн.
 2. Північна Македонія скасувала безвізовий режим із Росією.

Енергетика

 1. Нафтосервісна транснаціональна корпорація Halliburton повідомила про згортання своєї діяльності в Росії та призупинення подальшого розвитку бізнесу в країні на тлі введених санкцій. Серед замовників Halliburton були всі найбільші російські нафтогазові компанії: «Газпром», «ЛУКОЙЛ», «Роснефть».
 2. Сервісна компанія в галузі нафтовидобутку Schlumberger оголосила про припинення нових інвестицій у РФ.
 3. Baker Hughes призупинила роботу в Росії.
 4. Для зменшення залежності від Росії Німеччина вивчає можливість поставок зрідженого газу з Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів.
 5. Болгарія наприкінці 2022 року має намір розірвати контракт із «Газпромом».

ІТ сфера

 1. Schneider Electric призупинила нові інвестиції і поставки в рамках нових проєктів в РФ та Білорусь. Це одна зі світових лідерів в наданні цифрових рішень в сфері управління електроенергією та автоматизації.
 2. Dahua, китайський виробник професійної техніки і електроніки (камери відеоспостереження і тд) припиняє всі поставки в РФ. Все, що до 24 березня не буде продано і залишиться на складах РФ, Dahua забере назад.
 3. У всіх офіційних тренерів MikroTik в РФ призупинено дію тренерських сертифікатів. Офіційні тренінги MikroTik в РФ більше не проводяться. Всі інженерні сертифікати дійсні до закінчення терміну придатності. Раніше MikroTik тимчасово призупинив прийом замовлень на нові девайси і зупинив поставку ліцензій; поточні ліцензії поки працюють. Компанія MikroTik розробляє і продає Ethernet та бездротове мережеве обладнання.
 4. IT-компанія Docker зупинила підписки в РФ та Білорусі. Docker — це американська технологічна компанія, що розвиває платформу для розробки.
 5. Figma перестала приймати оплату російськими картами.
 6. США розглядають питання відключення Росії від GPS.

Космос та авіація

 1. США заборонили обслуговування 100 лайнерів, які використовуються Росією. У списку літаки «Аерофлоту» та Романа Абрамовича.
 2. Стартовий комплекс для російських ракет «Союз» на космодромі Куру у Французькій Гвіані може бути законсервований назавжди.

Транспорт та логістика

 1. Через відмову компанії Регістр Ллойда Вояж Рус продавати та оновлювати всі свої продукти та сервіси в РФ, а саме – електронні навігаційні карти, російські судна незабаром не зможуть залишати порти.
 2. Залізничного сполучення між Білоруссю та Україною більше немає.

Спорт

 1. Легенди світового футбола Реал, ПСЖ та Мілан відмовились від співпраці з букмекерською компанією Fonbet.

Торгівля та розваги

 1. Корейська LG повідомила про припинення всіх поставок до Росії.
 2. Німецький гігант Bosch зупиняє виробництво на своїх 7 заводах в Росії.
 3. Radisson Hotel Group, яка має в Росії 38 готелів, призупинила нові партнерства та нові інвестиції в Росії.