Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 20.04.2022

 1. Близько 98 тис. працівників у росії перестали працювати після повномасштабного вторгнення рф в Україну. Це у 2,5 разу вище, ніж 1 березня 2022.
 2. Запасів електроніки та побутової техніки на складах торгових мереж у росії вистачить до літа. При умові, що поставляти будуть лише замовлене ще взимку і не буде ажіотажного попиту.
 3. Інфляція в РФ у річному вираженні прискорилася на 15 квітня до 17,62% з 17,49% тижнем раніше.
 4. Ціни виробників промислових товарів у росії за березень зросли на 5,9%, за рік на 26,7%.
 5. Лідерами зростання цін серед продуктів минулого тижня залишилися маргарин (+2,6%) та рис (+2%). Буряк подорожчав на 2,8%, яблука на 2%, цибуля на 1,8%.
 6. За тиждень експорт російської нафти через порти знизився на 25%, найбільше впали потоки через Чорне море.
 7. У квітні експорт російського вугілля впав більш ніж на 20%, а з початку року зниження становило 9%.

Фінанси

 1. Китайська платіжна система UnionPay відмовилася співпрацювати з російськими банками. Великі російські банки, які опинилися під блокуючими санкціями західних країн, не зможуть випускати картки UnionPay. Випускати ці карти не будуть «Сбер», Альфа-банк, «Откритие», ВТБ, Совкомбанк. Відповідні переговори поставлено на паузу.

Енергетика

 1. Найбільша нафтопереробна компанія Японії Eneos відмовилась від закупівлі російської нафти через вторгнення росії до України. Eneos замінить російський ресурс нафтою з Саудівської Аравії, ОАЕ та Кувейту.
 2. Уряд Латвії остаточно визначився з датою повної відмови від російського газу і до 1 січня 2023 повністю припинить його закупівлю.
 3. Також Естонія має намір відмовитись від російського газу з 2023 року.
 4. Німеччина збирається відмовитися від російської нафти до кінця 2022 року.
 5. Через можливий дефіцит газу, німці погодилися разом з голландцями почати розробку родовища газу в Північному морі, яке розташовується на кордоні двох країн. Раніше німецька сторона виступала проти буріння свердловин у районі, розташованому за 20 км на північ від островів Схірмонніког (Нідерланди) та Боркум (Німеччина). Перший газ, як очікується, буде закачано протягом двох років. Потенціал у районі родовища становить близько 60 млрд. кубометрів.

ІТ сфера

 1. MongoDB Inc.припинила діяльність у росії. Американська компанія MongoDB Inc. призупинила продажі своїх хмарних сервісів клієнтам у росії та білорусі. Також компанія не продаватиме ПЗ свого флагманського продукту — системи управління базами даних, що не потребує опису схеми таблиць, MongoDB.
 2. Хмарна PaaS-платформа Heroku більше не реєструє користувачів із росії.
 3. Capcom без попередження зняла всі свої ігри з продажу в російському Steam.
 4. 1Password — нові облікові записи з росії не реєструються. Сплатити або продовжити підписку поточним користувачам із росії не можна, після закінчення платіжного періоду акаунти перейдуть у режим «лише для читання».
 5. Bungie призупинила продажі Destiny 2 на територіях росії та білорусі. Ansys Inc.без пояснень припинила технічну підтримку програмного забезпечення.

Космос та авіація

 1. Авіакомпанія S7 оголосила про зупинення участі в альянсі Oneworld. Це пов’язано з обмеженням міжнародного авіасполучення та скороченням взаємодії між авіакомпанією та альянсом.

Транспорт та логістика

 1. Американський автоконцерн General Motors повністю йде з росії. Постачання автомобілів та запчастин припиняються, співробітникам російського офісу загрожує звільнення.

Спорт

 1. Організатори Вімблдону не допустять російських та білоруських тенісистів до участі у турнірі.

Торгівля та розваги

 1. Apple видалив ТікТок із App Store для російських користувачів.
 2. Японська корпорація Toshiba зупиняє прийом нових замовлень та інвестицій у росію.
 3. Студія Rovio, яка створила франшизу Angry Birds, оголосила про призупинення своєї діяльності на території росії та білорусі. Ігри компанії вже знято з продажів у Google Play та App Store.
 4. Внутрішньоігрові покупки теж відключені. Майбутні оновлення не будуть доступні в росії та білорусі. Раніше всі свої ігри, зокрема Brawl Stars, з магазинів застосунків у росії та білорусі видалила компанія Supercell. Мобільна версія Minecraft також стала недоступною у рф.
 5. Індійська сталеливарна компанія Tata Steel припинила вести бізнес із росією. Вона стала черговою великою компанією, яка розірвала зв’язки після вторгнення москви до України.
 6. Французька компанія Danone припинила імпорт у росію продукцію брендів Evian та Alpro, під якими випускаються мінеральна вода та рослинні напої.
 7. Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів виключила зі складу Міжнародний конкурс імені Чайковського.
 8. У Чорногорії відключать пропагандистські канали RT та Sputnik.