
- Шість країн розпочали розслідування військових злочинів російської армії в Україні.
- Європейський союз готує п’ятий пакет санкцій проти Росії через події в Україні та обговорює можливість запровадження ембарго на російську нафту, планується закриття портів для російських судів та заборони імпорту енергоносіїв.
- На сайті Держказначейства США з’явилася інформація про винагороду до $5 млн за інформацію про активи підсанкційних російських олігархів та корупціонерів. Держказначейство підготувало список з 50 осіб, пошук активів яких є пріоритетним для США, та оприлюднило 28 прізвищ осіб зі списку, які вже підпали під санкції.
- Компанії-члени Американської торгової палати закликають бойкотувати бізнес у Росії.
- Країни, які запровадили санкції проти РФ, є її основними торговельними партнерами. В останні роки на Євросоюз припадало 35,9% російського товарообігу.
- Уряд Польщі пропонує додатково оподаткувати компанії, що працюють з РФ.
- Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевич виступив за посилення санкцій проти Росії та Білорусі.
- США можуть розширити санкції проти Росії. Під них можуть потрапити незачеплені обмеженнями російські банки і сектори економіки, пов’язані з нафтою і газом.
Ринок цінних паперів
- Після багатоденної паузи на Мосбіржі відкрилися торги російськими держоблігаціями. Індекс ціни ОФЗ знизився на 9,4%, до 98,21 пункту, оновивши мінімум із грудня 2014 року.
- Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings прогнозує, що Білорусь протягом року оголосить дефолт, а економіка країни впаде на 15%.
- Goldman Sachs та Barclays погіршили прогнози з економіки рф. Обидва банки очікують на її скорочення: Barclays – відразу на 12,4%, Goldman Sachs – на 10%.
- Агентство Fitch дало прогноз щодо російської економіки – ВВП може впасти на 8%; Інфляція досягне 18%; Долар до кінця року коштуватиме 135 рублів;
Фінанси
- Три білоруські банки «Банк Развития Беларуси», «Белагропромбанк» та «Дабрабыт» потрапили під санкції Євросоюзу та були відключені від міжнародної платіжної системи SWIFT.
- Швейцарія — поки що дублює санкції ЄС, але не блокує всі кошти на рахунках швейцарських банків. За оцінками експертів, у Швейцарії розміщено близько $213 млрд російських бенефіціарів.
- Магазини електроніки відмовляються від продажу товарів у розстрочку та кредит у Росії.
- Середній розмір споживчого кредиту в Росії в лютому підскочив на 18,8% до січня – до 277,4 тис. рублів,
- Найбільша криптобіржа Binance оголосила про виключення з P2P‑сервісу (операції переказів коштів між користувачами) банків, що потрапили під санкції: Сбербанк, Газпромбанк, Альфа-банк, Відкриття, ВТБ.
Персональні
- Польща планує конфіскувати усе російське майно, яке перебуває на її території, в тч і фінансові активи. Поки що, у Польщі на такі дії є конституційні обмеження, тому ініціативу планують провести через сейм, щоб вона стала законом.
- Влада швейцарського кантону Берн заблокувала можливість продажу або передавання під заставу нерухомості (квартира в готельному комплексі Les Hauts de Gstaad у курортному Сааненмезері), що належить російському бізнесмену, співвласнику консорціуму «Альфа-груп» Петру Авену.
- Прем’єр Чехії назвав Путіна воєнним злочинцем та закликав світ до санкцій, які зупинять диктатора.
- Маєток Абрамовича у Колорадо за 50 мільйонів доларів можуть першим арештувати у разі санкцій США.
Енергетика
- Нафтосервісна компанія KCA Deutag слідом за «великою четвіркою» призупинила інвестиції в РФ. Компанія має в Росії два дочірні підприємства – ТОВ «КСА Дойтаг Раша» у Тюмені та ТОВ «КСА Дойтаг Дриллінг» в Южно-Сахалінську.
- Інжинірінгова компанія у сфері виробництва промислових газів Linde зупиняє діяльність та проєкти в Росії.
- Італійська енергетична компанія Enel, що займається виробництвом та розподілом електроенергії та газу, готується піти із РФ за кілька місяців.
- Британський уряд готується «тимчасово націоналізувати» «дочку» «Газпрому» Gazprom Marketing & Trading Retail, передавши її під «спеціальний режим управління».
Космос та авіація
- Найбільший аеропорт Росії Шереметьево відправляє 40% співробітників у вимушену відпустку, а це близько 7 тис осіб.
Оборонний сектор
- Німецький європарламентар пропонує повну заборону постачання товарів подвійного призначення до РФ.
Автопром
- Японська корпорація IHI, яка займається виробництвом автозапчастин, вирішила припинити виробництво на спільному підприємстві в Росії.
- У Росії зупинив роботу останній іноземний виробник шин, японська компанія Yokohama Rubber Co. Ltd.
Транспорт та логістика
- У Росії зриваються постачання соків і молока в магазини через брак упаковки.
- Швейцарська Stadler скоротить штат підприємства у Білорусі перенесе частину виробництва до Європи.
- Країни Балтії планують заборонити російським кораблям заходити в свої порти.
- Данія запропонувала заборонити російським суднам заходити до портів країн ЄС.
- Польща на саміті ЄС (пройде у четвер та п’ятницю) має намір порушити питання про заборону руху вантажівок до Білорусії та Росії.
- Морський перевізник Maersk розриває співпрацю з російськими клієнтами. Maersk володіє 31% російського портового оператора Global Ports, який управляє шістьма терміналами в Росії та двома у Фінляндії.
Спорт
- Міжнародна федерація шахів на півроку дискваліфікувала російського гросмейстера Сергія Карякіна за підтримку війни в Україні.
- Спортивний арбітражний суд відмовив Російському футбольному союзу у перенесенні стикових матчів за участю збірної Росії за право зіграти на чемпіонаті світу.
Торгівля та розваги
- Новозеландський виробник молочних продуктів Fonterra оголосив про вихід зі свого спільного проекту із російською компанією Unifood.
- Забудовники почали шукати заміну європейським ліфтам у Китаї та Кореї.
- Виробник куртки Путіна, у якій він виступав в Лужниках, припинив постачання до Росії. LVMH (Louis Vuitton, Moet, Hennessy), якій належить бренд Loro Piana, припинила постачання продукції в Росію.
- Аукціонні будинки Christie’s, Sotheby’s та Phillips стануть учасниками міжнародного розслідування щодо активів російських мільярдерів, які потрапили під санкції.