Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат РФ внаслідок санкцій запроваджених 21.03.2022

 1. Шість країн розпочали розслідування військових злочинів російської армії в Україні.
 2. Європейський союз готує п’ятий пакет санкцій проти Росії через події в Україні та обговорює можливість запровадження ембарго на російську нафту, планується закриття портів для російських судів та заборони імпорту енергоносіїв.
 3. На сайті Держказначейства США з’явилася інформація про винагороду до $5 млн за інформацію про активи підсанкційних російських олігархів та корупціонерів. Держказначейство підготувало список з 50 осіб, пошук активів яких є пріоритетним для США, та оприлюднило 28 прізвищ осіб зі списку, які вже підпали під санкції.
 4. Компанії-члени Американської торгової палати закликають бойкотувати бізнес у Росії.
 5. Країни, які запровадили санкції проти РФ, є її основними торговельними партнерами. В останні роки на Євросоюз припадало 35,9% російського товарообігу.
 6. Уряд Польщі пропонує додатково оподаткувати компанії, що працюють з РФ.
 7. Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевич виступив за посилення санкцій проти Росії та Білорусі.
 8. США можуть розширити санкції проти Росії. Під них можуть потрапити незачеплені обмеженнями російські банки і сектори економіки, пов’язані з нафтою і газом.

Ринок цінних паперів

 1. Після багатоденної паузи на Мосбіржі відкрилися торги російськими держоблігаціями. Індекс ціни ОФЗ знизився на 9,4%, до 98,21 пункту, оновивши мінімум із грудня 2014 року.
 2. Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings прогнозує, що Білорусь протягом року оголосить дефолт, а економіка країни впаде на 15%.
 3. Goldman Sachs та Barclays погіршили прогнози з економіки рф. Обидва банки очікують на її скорочення: Barclays – відразу на 12,4%, Goldman Sachs – на 10%.
 4. Агентство Fitch дало прогноз щодо російської економіки – ВВП може впасти на 8%; Інфляція досягне 18%; Долар до кінця року коштуватиме 135 рублів;

Фінанси

 1. Три білоруські банки «Банк Развития Беларуси», «Белагропромбанк» та «Дабрабыт» потрапили під санкції Євросоюзу та були відключені від міжнародної платіжної системи SWIFT.
 2. Швейцарія — поки що дублює санкції ЄС, але не блокує всі кошти на рахунках швейцарських банків. За оцінками експертів, у Швейцарії розміщено близько $213 млрд російських бенефіціарів.
 3. Магазини електроніки відмовляються від продажу товарів у розстрочку та кредит у Росії.
 4. Середній розмір споживчого кредиту в Росії в лютому підскочив на 18,8% до січня – до 277,4 тис. рублів,
 5. Найбільша криптобіржа Binance оголосила про виключення з P2P‑сервісу (операції переказів коштів між користувачами) банків, що потрапили під санкції: Сбербанк, Газпромбанк, Альфа-банк, Відкриття, ВТБ.

Персональні

 1. Польща планує конфіскувати усе російське майно, яке перебуває на її території, в тч і фінансові активи. Поки що, у Польщі на такі дії є конституційні обмеження, тому ініціативу планують провести через сейм, щоб вона стала законом.
 2. Влада швейцарського кантону Берн заблокувала можливість продажу або передавання під заставу нерухомості (квартира в готельному комплексі Les Hauts de Gstaad у курортному Сааненмезері), що належить російському бізнесмену, співвласнику консорціуму «Альфа-груп» Петру Авену.
 3. Прем’єр Чехії назвав Путіна воєнним злочинцем та закликав світ до санкцій, які зупинять диктатора.
 4. Маєток Абрамовича у Колорадо за 50 мільйонів доларів можуть першим арештувати у разі санкцій США.

Енергетика

 1. Нафтосервісна компанія KCA Deutag слідом за «великою четвіркою» призупинила інвестиції в РФ. Компанія має в Росії два дочірні підприємства – ТОВ «КСА Дойтаг Раша» у Тюмені та ТОВ «КСА Дойтаг Дриллінг» в Южно-Сахалінську.
 2. Інжинірінгова компанія у сфері виробництва промислових газів Linde зупиняє діяльність та проєкти в Росії.
 3. Італійська енергетична компанія Enel, що займається виробництвом та розподілом електроенергії та газу, готується піти із РФ за кілька місяців.
 4. Британський уряд готується «тимчасово націоналізувати» «дочку» «Газпрому» Gazprom Marketing & Trading Retail, передавши її під «спеціальний режим управління».

Космос та авіація

 1. Найбільший аеропорт Росії Шереметьево відправляє 40% співробітників у вимушену відпустку, а це близько 7 тис осіб.

Оборонний сектор

 1. Німецький європарламентар пропонує повну заборону постачання товарів подвійного призначення до РФ.

Автопром

 1. Японська корпорація IHI, яка займається виробництвом автозапчастин, вирішила припинити виробництво на спільному підприємстві в Росії.
 2. У Росії зупинив роботу останній іноземний виробник шин, японська компанія Yokohama Rubber Co. Ltd.

Транспорт та логістика

 1. У Росії зриваються постачання соків і молока в магазини через брак упаковки.
 2. Швейцарська Stadler скоротить штат підприємства у Білорусі перенесе частину виробництва до Європи.
 3. Країни Балтії планують заборонити російським кораблям заходити в свої порти.
 4. Данія запропонувала заборонити російським суднам заходити до портів країн ЄС.
 5. Польща на саміті ЄС (пройде у четвер та п’ятницю) має намір порушити питання про заборону руху вантажівок до Білорусії та Росії.
 6. Морський перевізник Maersk розриває співпрацю з російськими клієнтами. Maersk володіє 31% російського портового оператора Global Ports, який управляє шістьма терміналами в Росії та двома у Фінляндії.

Спорт

 1. Міжнародна федерація шахів на півроку дискваліфікувала російського гросмейстера Сергія Карякіна за підтримку війни в Україні.
 2. Спортивний арбітражний суд відмовив Російському футбольному союзу у перенесенні стикових матчів за участю збірної Росії за право зіграти на чемпіонаті світу.

Торгівля та розваги

 1. Новозеландський виробник молочних продуктів Fonterra оголосив про вихід зі свого спільного проекту із російською компанією Unifood.
 2. Забудовники почали шукати заміну європейським ліфтам у Китаї та Кореї.
 3. Виробник куртки Путіна, у якій він виступав в Лужниках, припинив постачання до Росії. LVMH (Louis Vuitton, Moet, Hennessy), якій належить бренд Loro Piana, припинила постачання продукції в Росію.
 4. Аукціонні будинки Christie’s, Sotheby’s та Phillips стануть учасниками міжнародного розслідування щодо активів російських мільярдерів, які потрапили під санкції.