Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 21.04.2022

  1. Центробанк росії попередив про зниження обсягів російського імпорту та експорту. За прогнозами опитаних регулятором економістів, обсяг експорту знизиться з $550 млрд 2021 року до $484 млрд 2022-го, а імпорту — з $379 до $266 млрд
  2. Число мільярдерів у росії скоротилося зі 123 до 88 осіб, а їхній сумарний статок з 606 до 353 мільярдів доларів.
  3. Європейський союз вніс у списки санкцій бізнесменів Євгена Пригожина та Сергія Курченка в списки санкцій через Україну.
  4. Великобританія внесла до списку санкцій ще 26 фізичних осіб з РФ. Обмеження поширюються на військових діячів та керівників бізнесу. Зокрема, йдеться про гендиректора російської залізниці Белозеров, керівників низки російських НДІ та концерну «Калашников», офіційний представник Міноборони Конашенков, командувач ВДВ Андрій Сердюков, а також РКЦ «Прогрес» та ГТЛК. Санкції включають заморожування активів оборонних компаній. Також  запроваджено заборону на імпорт із РФ срібла, виробів з дерева та високоякісних продуктів, включаючи ікру. Крім цього Великобританія збільшить тарифи на імпорт до 35% на сумму близько 130 мільйонів фунтів стерлігоі для низки товарів із рф та білорусі, включаючи алмази та каучук.

Фінанси

  1. Нацбанк Чехії відкликав ліцензію у Sberbank CZ, який входив до групи Sberbank Europe.
  2. Криптобіржа Binance обмежить доступ користувачам з рф, активи яких перевищують 10 тисяч євро. Вони зможуть лише виводити кошти.
  3. Другий за розміром банк росії втб, який потрапив під санкції, виплатив власникам єврооблігацій відсотки в рублях. Це фактично означає дефолт. Раніше два російських банки – «россельхозбанк» та «совкомбанк» – що потрапили під санкції, не змогли заплатити за євробондами та опинилися в стані дефолту.
  4. В Узбекистані громадяни рф не можуть відкривати банківські картки міжнародних платіжних систем через третіх осіб.

Енергетика

  1. Австрія відмовилась від імпорту російської нафти, повідомляє нафтогазова компанія OMV.
  2. Американська нафтова компанія ExxonMobil розглядає можливість повного відходу з російського ринку до 24 червня.
  3. Для скорочення енергетичної залежності від рф Іспанія та Франція реанімують проект трубопроводу Midcat. Трубопровід транспортуватиме газ та «зелений» водень із Каталонії до Франції, його будівництво планують завершити до 2030 року.
  4. Туреччина зменшує залежність від російського газу. Туреччина завершує переговори з Deutsche Bank про кредит на €1 млрд, за рахунок якого планує закупити зріджений газ для зменшення залежності від рф.

ІТ сфера

  1. Gmail заблокував робочу пошту Держдуми росії. Без можливості поновлення даних.
  2. «Яндекс» призупиняє інвестиції в Росії. Це випливає з річного звіту материнської компанії ІТ-гіганта, Yandex NV, зареєстрованої в Нідерландах. Призупинення інвестицій пов’язане з «геополітичною напругою» та наслідками санкцій.

Транспорт та логістика

  1. Вантажооборот у Північно-Західних портах росії до кінця року може впасти до 90-95%. Таке падіння обумовлено відходом із Мордора найбільших логістичних операторів. За рештою портів прогнози падіння становлять до 50%. А це десятки тисяч втрачених робочих місць тільки в цій галузі, крім суміжних.
  2. Байден оголосив про заборону російським судам заходити до американських портів.

Торгівля та розваги

  1. Британська Imperial Brands, яка займається виробництвом та продажем тютюнових виробів, оголосила про передачу свого бізнесу в росії місцевим інвесторам.
  2. Procter&Gamble заявила про можливе припинення бізнесу в росії. У P&G як перешкод ведення бізнесу в росії назвали санкції, логістичні проблеми та посилення грошово-кредитного контролю. Раніше компанія припинила інвестиції в росії та скоротила асортимент товарів.
  3. Одна з найбільших японських торгових компаній Marubeni Group припиняє бізнес, пов’язаний із РФ.