Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 22.04.2022

 1. росія стала світовим лідером щодо кількості санкцій, прийнятих проти однієї країни.
 • 9741 санкцій та обмежень проти російських юридичних та фізичних осіб було прийнято до 21 квітня (2 580 санкцій діяли з 2014 року, решта 7 161 було прийнято з 22 лютого 2022).
 • Для порівняння, всі країни-вигнанці разом узяті змогли досягти меншого. Іран, Сирія, Північна Корея, М’янма, Венесуела та Куба за десятки років ізоляції назбирали 9670 обмежень.
 1. МВФ передбачив втрату росією місця у топ-6 економік світу через санкції. За паритетом купівельної спроможності до 2024 року Індонезія витіснить росію із шістки найбільших економік світу. Експерти очікують, що через санкції імпорт росії стиснеться сильніше, ніж експорт.
 2. ЄС має намір запровадити шостий пакет санкцій проти росії на початку наступного тижня. Новий пакет санкцій може містити «певну заборону» на імпорт російської нафти, а також відключення нових російських банків від SWIF.

Фінанси

 1. Російські банкіри мають сумніви щодо швидкої можливості вільно купувати готівкову валюту. Голова ВТБ повідомив, що найближчим часом не варто розраховувати на можливість вільно купувати готівкову валюту в росії.

Енергетика

 1. Оператор енергосистеми Фінляндії Fingrid зменшить пропускну здатність у транскордонних з’єднаннях із росією, внаслідок чого імпортна потужність впаде з 1300 МВт до 900 МВт.
 2. Нідерланди до кінця цього року повністю відмовляться від закупівлі російського газу та російського вугілля. Державна компанія Energie Beheer Nederland (EBN) заповнить газосховище Bergermeer на 70% його потужності. Загальні витрати залежать від ціни на газ та оцінюються у 623 млн. євро. Також передбачено збільшити імпорт зрідженого газу (ЗПГ). Він зберігається на газових терміналах у Роттердамі та Еемсхафені. Енергозбереження, як планується, також має сприяти заміщенню імпорту із росії.

ІТ сфера

 1. Скандинавський розробник софту Qt Group, на основі продуктів якого російські компанії створюють інтерфейси та програми, обмежив доступ для російських користувачів. Їх використовували, наприклад, Яндекс та розробник МойОфис.
 2. AdsKeeper припиняє співпрацю з російськими сайтами (а також домен ру в регіоні CIS) і припиняє процес виплат.
 3. Ahrefs блокує весь доступ із росії та білорусі. Доступ для російських IP закрито.
 4. RedHat розірвала партнерські відносини з усіма компаніями, що розташовані або мають штаб-квартири в росії чи білорусі.
 5. Crocoblock закрив через CF доступ російському сегменту до свого сервісу. Crocoblock — це універсальний сервіс, що надає все необхідне для створення вебсайтів за допомогою редактора Elementor.
 6. LULU Software Limited призупинила роботу з російськими користувачами. Канадська компанія LULU Software ухвалила рішення не обслуговувати клієнтів із росії і білорусі та призупинила прийом платежів від користувачів із цих країн. Компанія є розробником застосунків Soda PDF, які використовуються для відкриття, перегляду, створення, перетворення, редагування, захисту та спільного використання файлів Portable Document Format.

Персональні

 1. Австралія ввела санкції щодо 147 російських громадян, включаючи главу МЗС Росії.

Космос та авіація

 1. США позбавили експортних привілеїв вантажну авіакомпанію «Авіастар-ТУ». Мінторг США відкликав у авіакомпанії експортні привілеї, пояснивши рішення «тривалим порушенням» експортних санкцій. У березні відомство заборонило обслуговувати 100 літаків, що використовуються Росією, зокрема «Авіастар-ТУ».
 2. Росавіація попросила авіакомпанії підготуватися до польотів без використання глобальної супутникової навігаційної системи (GPS). Перевізникам слід оцінити ризики та обмеження, пов’язані зі збоями навігаційних приладів та бортових систем, а також відпрацювати з льотним складом дії на випадок збоїв у роботі супутникових систем навігації.

Автопром

 1. У росії закінчилися автомобілі Lada з автоматичною коробкою передач. Нових машин не буде на ринку ще щонайменше рік.
 2. Французький концерн Renault продає «АвтоВАЗ».

Транспорт та логістика

 1. Асоціація організацій продуктового сектора (АСОРПС) у росії попередила про можливу зупинку рефрижераторного обладнання, яке необхідне для перевезення продуктів та вантажів, що швидко псуються.

Торгівля та розваги

 1. Видавництво Condé Nast (журнали VOGUE, Glamour, GQ, ADmagazine, Tatler) припиняє свою діяльність в росії, де працювало з 1998 року.
 2. Виробник туалетного паперу Zewa йде із росії. Шведська компанія Essity також володіє брендами товарів особистої гігієни Libresse та Libero.
 3. Пивоварна корпорація Anheuser-Busch InBev оголосила про своє рішення продати частку в російській AB InBev Efes.
 4. Австрія оштрафує на €50 000 усіх, хто транслюватиме відео чи новини з Russia Today та Sputnik.
 5. Американська компанія Guardian Industries, оголосила що йде з росії. Guardian Industries – один із світових лідерів з виробництва скла з покриттям, склоізоляційних матеріалів та скла для автомобільної промисловості. Компанія має в рф два заводи з виробництва скла.
 6. Компанія Canva зупинила всі транзакції в росії.
  pro, біржа прямої реклами, припиняє свою роботу в росії та білорусі.
 7. VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) припинили надання послуг та розірвали угоду про співпрацю з російським АТ «ЦВКС «МCК-ІХ». Остання використовувала цифрові частоти латвійської компанії для розповсюдження дезінформації в європейських країнах.
 8. Платформа OnlyFans, на якій користувачі викладають еротичний контент по платній підписці, призупинила дію російських облікових записів.