Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат РФ внаслідок санкцій запроваджених 23.03.2022

  1. Сенатори США обговорюють законопроект щодо блокування золотих резервів РФ на суму 132 мільярди доларів.
  2. США готують нові санкції проти більш ніж 300 депутатів російської держдуми.
  3. За три тижні після запровадження жорстких західних санкцій ціни в Росії зросли на 6,2%.
  4. Лондонська біржа металів (LME) обговорює з державними органами влади питання про можливу заборону на відвантаження російських металів на склади біржі.
  5. У Сейм Литви внесли пропозицію заборонити використання георгіївської стрічки та символу «Z» – порушникам загрожуватиме штраф до 500 євро.
  6. Генпрокуратура РФ залишає Міжнародну асоціацію прокурорів.
  7. Міжнародна організація праці зупиняє співпрацю з Росією.
  8. Росія перестане бути учасником Європейської конвенції з прав людини 16 вересня.
  9. У росії підвищили ставку по пільговій іпотеці до 12% (зараз 7%) і збільшили її розмір – для Москви та Петербурга, Підмосков’я та Ленобласті до 12 млн рублів, для інших регіонів до 6 млн рублів.
  10. Цукор знову очолив зростання цін на продукти минулого тижня, додавши 13,8%.

  До п’ятірки товарів, що найбільше подорожчали, також увійшли: кухонна сіль +4,04%, чорний чай +3,99%, рис + 3,86% і гречка +3,33%.

  Плодоовочева продукція загалом +3,8%. Лідером зростання стала ріпчаста цибуля, яка додала за тиждень + 13,65. Зростання цін на помідори (+8,2%) та банани (+7,83%) трохи сповільнилося. Капуста +6,36%, морква +5,55%, буряк +5,22%, яблука +3,86%.

  1. До кінця року в росії можуть втратити роботу більше 7,5 млн людей –прогнозується позначка рівня безробіття в 10%. Forbes вважав, що до кінця року роботу можуть втратити понад 600 тисяч людей. Це стрибок рівня безробіття лише у 0,8%, з 4,4 до 5,2%.

  96 тисяч працівників у Росії відправили до простого на тлі відходу західного бізнесу. Ще 36 765 організацій, де працюють 8,4 мільйона росіян, заявили про зміни режиму зайнятості.

  Хто постраждає найбільше:

  • Працівники закордонних компаній, особливо торгових мереж та ресторанів – близько 200 тис.людей.
  • Дальнобійники, моряки, льотчики. Причинами є численні збої в логістичних ланцюжках, розрив контрактів на перевезення найрізноманітніших товарів, скасування польотів за кордон і всередині країни, знову ж таки відмова західних компаній від роботи на території росії.
  • Співробітники автопрому. Виробництва стоять, імпортних запчастин немає.
  • Представники малого бізнесу, які надають послуги, на яких росіяни почнуть заощаджувати: салони краси, кінотеатри, кондитерські, магазини квітів, турагентства.
  • КАМАЗ може втратити 40% від обсягів виробництва та скоротити понад 15 тис. робітників через брак комплектуючих.
  • З 62 тис. працівників у 850 ресторанах McDonald’s роботи можуть втратити приблизно 77%, або 48 тис. осіб. Це стосується власних точок мережі. Крім того, бренд має понад 160 постачальників, які створили понад 100 тис. робочих місць — їхня доля поки що під питанням.
  • IT-компанія EPAM Systems припинила обслуговування клієнтів у Росії. Без роботи понад 8900 людей.
  • Starbucks призупинила діяльність у Росії повністю, у тому числі роботу кав’ярень та відвантаження продукції. Це 2 тис. працівників.
  • Повністю згортає російський бізнес Deutsche Bank, персонал якого на росії, за даними Guardian, налічує близько 1700 осіб.
  • Шведська IKEA на три місяці закрила всі російські магазини, за винятком 14 торгових центрів Mega, і платить своїм 15 тисячам працівників зарплатню. Так вчинили багато західних компаній.
  1. Кількість вакансій зменшується. База HH.ru скоротилася на 122 195 позицій – до 905 448 одиниць.

  Найпомітніша зміна у страхових компаній (на 48% вакансій за місяць менше), автомобільного бізнесу (на 27%), спеціалістів з HR (на 22%) та адміністративного персоналу (мінус 20%).

  Ринок цінних паперів

  1. «Сєвєрсталь» не змогла виплатити купон за облігаціями на $12,6 млн – платіжний агент Citibank відхилив платіж через санкції щодо її власника Олексія Мордашова. Компанія обіцяла знайти альтернативні шляхи, щоб уникнути дефолту

  Фінанси

  1. Crédit Agricole повністю зупиняє свою діяльність у РФ.
  2. У Western Union заявили, що з 24 березня зупиняють проведення грошових переказів у РФ.

  Персональні

  1. Британський Ковентрі оголосив про розрив побратимських зв’язків із Волгоградом, встановлених у 1944.
  2. Анатолій Чубайс пішов з посади спецпредставника президента з питань сталого розвитку та виїхав з Росії.

  Енергетика

  1. У РФ через санкції падає переробка нафти – за першу половину березня російські НПЗ скоротили обсяги переробки на 6% відносно лютого і, найімовірніше, зниження продовжиться. За оцінкою Argus, видобуток нафти (без конденсату) у РФ може знизитися вже у квітні на 16% порівняно з березнем, до 8,8 млн барелів на добу.
  2. Фінляндія не буде видавати ліцензію новій АЕС «Росатому», оскільки росія порушила усі пов’язані з ядерною енергетикою правила і насильно захопила АЕС в Україні.
  3. Третя найдорожча енергетична компанія Німеччині EnBW не укладатиме нові контракти з росією доки діє путінський режим.

  ІТ сфера

  1. Підвищення цін у РФ за низкою тарифних планів на мобільний зв’язок через кризу, спричинену ситуацією в Україні, очікується цього року, за різними оцінками, їхнє зростання може становити 10 – 20%.

  Космос та авіація

  1. В’єтнамська авіакомпанія Vietnam Airlines призупинить польоти до Росії з 25 березня.
  2. Мінтранс з урахуванням санкцій знизив прогноз пасажиропотоку російських авіакомпаній у 2022 році до 90 – 100 млн осіб, якщо російський туристичний бізнес продовжить розвиватися.
  3. Лізингодавці вимагають від Росії повернути 500 літаків на $20 млрд.

  Транспорт та логістика

  1. Латвія, Литва, Естонія та Польща закликають закрити автодороги для вантажівок з росії та білорусі.
  2. Судновласники побоюються перевозити російську нафту через санкції. Глава провідної приватної грецької судноплавної групи Angelicoussis повідомила, що компанія не буде перевозити російські вантажі.

  Спорт

  1. У Росії відібрали право проведення Чемпіонат світу 2022 з плавання.

  Торгівля та розваги

  1. Netflix видалив свою програму з App Store і Google Play в Росії.
  2. Японський виробник цифрової та побутової техніки Sharp призупинив постачання до Росії у зв’язку з війною в Україні.
  3. Компанія Nestle, сьогодні заявила, що виводить із Росії бренди KitKat і Nesquik.