Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 26.03.2022

 1. Канада до кінця року збільшить експорт нафти і газу на 7%, щоб перекрити дефіцит на світовому ринку, що виник через обмеження імпорту російських енергоресурсів.
 2. Прем’єр Польщі запропонував ЄС зупинити видачу віз росіянам.
 3. Видачу віз громадянам росії вирішили призупинити Естонія, Латвія, Чехія.
 4. Саміт ЄС ухвалив рішення об’єднати закупівлі газу, щоб країни не конкурували між собою на газовому ринку.
 5. США та ЄС заморозили 350 млрд. дол. грошима та 130 млрд. дол. золота із золотовалютних резервів росії;
 6. Папір у росії вже коштує дорожче за акції “Сбєрбанку”, а 1 лист паперу А4 вже в чотири рази дорожче за 1 фашистський рубль.
 7. Задля поповнення золотовалютних резервів у рф готується закон, згідно якого володіння золотом для населення буде заборонено, за порушення закону вводиться карна відповідальність – 7 років позбавлення волі. На здачу золота державі громадянам росії відводиться 3 місяці.
 8. ЦБ рф встановив дискримінаційний по відношенню для населення курс купівлі золота – 4 тис. руб. за грам, в той час, який ринкова вартість – 6,5 тис. руб. за грам.

Фінанси

 1. Google зупиняє роботу над підключенням карток російської платіжної системи “Мир” до свого цифрового гаманця Google Pay.
 2. Найбільші банки Японії Mitsubishi UFJ, Sumitomo Mitsui та Mizuho припинили операції зі «Сбербанком» у доларах. Через санкційні обмеження, що набули чинності, з 26 березня клієнтам «Сбера» більше не доступні перекази в доларах США.
 3. Французька страхова компанія Axa припиняє нові інвестиції в російські активи і не перестрахуватиме страхові компанії агресора.

Персональні

 1. Британський уряд затримав два літаки бізнес-партнера Абрамовича, які коштують $60 млн. Приватні літаки належать російському нафтовому магнату-мільярдеру Євгену Швідлеру

Енергетика

 1. Європейська організація ядерних досліджень CERN припиняє співправцю з росією та білоруссю. Також CERN заборонила призначати членами організації людей, які пов’язані з цими країнами.

ІТ сфера

 1. Комісія зв’язку США включила “Лабораторію Касперського” до списку компаній, що становлять загрозу нацбезпеці.
 2. Одна з найбільших у світі компаній з інтелектуального управління електроенергією Eaton заморожує діяльність в росії через війну в Україні.
 3. Terrasoft назавжди йде з ринків рф та білорусі. Компанія вже інвестувала на підтримку української армії та волонтерські проєкти понад 10 млн грн.
 4. Schlumberger призупинила нові інвестиції в росію. Це компанія, яка займається розробкою технологічних і цифрових рішень для енергетичної сфери.
 5. “Мегафон” виключили з асоціації операторів мобільного зв’язку.

Оборонний сектор

 1. Під санкції Британії потрапила оборонна компанія рф «Кронштадт», яка є основним виробником російського безпілотника «Оріон» та інших дронів.
 2. США мають намір ввести санкції проти російських компаній, які надають послуги та товари розвідслужбам та військовим рф, до списку санкцій США потраплять як мінімум дві російські компанії — «Сертал» і «Сернія інжиніринг».
 3. Також США планують запровадити санкції проти технологічних компаній Путіна, які допомагають вести війну проти України:
 • НДІ-Вектор, виробництво супутників для радіолокаційної розвідки;
 • Мікрон- найбільший виробник мікросхем у Росії;
 • Т-Платформи”, виробництво суперкомп’ютерів;
 • iGrids, автоматизовані системи управління ЕМ

Транспорт та логістика

 1. Фінська Wartsila, провідний виробник суднових двигунів, призупинила роботу з рф.
 2. Німецька MAN Energy Solutions переглядає контракти, посилюючи торговий тиск на москву.
 3. Фінська залізнична компанія VR Transpoint (дочірня структура державного залізничного оператора VR з вантажних перевезень) зупиняє прийом поїздів з Росії з 27 березня.

Торгівля та розваги

 1. Ювелірна компанія Tiffany & Co. призупиняє закупівлю російських діамантів
 2. Росія може залишитись навіть без бананів. Найбільші постачальники з Еквадору не можуть забезпечити постачання до рф через санкції.