Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 29.03.2022

 1. Агентство S&P прогнозує зниження ВВП росії у 2022 році на 8,5%. Він не зміниться і у 2023 році.
 2. Міжнародне рейтингове агентство Fitch відкликало рейтинги 27 російських банків, чотирьох афілійованих з ними компаній та їхніх SPV-компаній.
 3. Австралія запровадила санкції проти 39 росіян за списком Магнітського. Під санкції Австралії потрапили 14 росіян, «відповідальних за серйозну корупцію», та ще 25 громадян Росії, які, на думку Канберри, причетні до смерті Сергія Магнітського.
 4. Найбільша американська компанія Johnson & Johnson вирішила призупинити постачання засобів особистої гігієни до росії.
 5. Найбільший виробник підшипників у світі і у росії, шведська компанія SKF, заявила про зупинку свого заводу у рф.
 6. Американська корпорація Bal, великий виробник алюмінієвих банок з виручкою $13,8 млрд у 2021 році, оголосила про рішення залишити рф.
 7. Signet Jewelers – один з найкрупнішиx в світі роздрібниx продавців ювелірниx виробів з діамантами, зупинив взаємодію з російськими компаніями. Також компанія попросила усіx своїx постачальників зупинити бізнес в рф та підтвердити, що кожна партія для Signet не має діамантів та дорогоцінниx металів російського поxодження;
 8. Одна з найбільшиx в світі компаній з видобування, обробки та продажу діамантів De Beers підтримала запроваджену США заборону на імпорт російськиx діамантів.

Фінанси

 1. Credit Suisse відмовився обслуговувати нових клієнтів із росії.
 2. Японія заявила, що з 5 квітня забороняє експорт до росії ієнових банкнот, золотих монет та золотих зливків.

Персональні

 1. Британія затримала яхту Phi російського бізнесмена вартістю 37 мільйонів фунтів.
 2. Нідерланди відправляють 17 російських дипломатів.
 3. Бельгія також відправляє фашистських дипломатів — 21 особу.
 4. Ірландія відправляє 4 дипломатів.
 5. Чехія відіслала 1 дипломата.

 

Енергетика

 1. Канадська Calfrac Well Services Ltd. оголосила про призупинення будь-яких інвестицій в росію.
 2. Польща запровадила заборону на імпорт російського вугілля.

ІТ сфера

 1. Juniper Networks призупинив усі продажі, доставку продуктів та послуги підтримки для клієнтів у росії та білорусі до повідомлення. Продовжить підтримувати клієнтів та партнерів в Україні (крім Донецької, Луганської областей та Криму).
 2. Fujitsu підтвердив, що припинив свої замовлення в росію, як на товари, так і на послуги. Fujitsu Limited – велика японська корпорація, виробник електроніки та ІТ-компанія.
 3. Veeam (американський розробник програмного забезпечення) призупинив усі продажі в росії.
 4. VyOS (іспанський розробник програмного забезпечення) відмовився від співпраці з російськими організаціями.
 5. Виробник напівпровідників Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) припиняє поставку чіпів, що може зупинити виробництво та впровадження техніки на російських процесорах.
 6. Консалтингова IT-компанія Accenture припиняє роботу у рф.
 7. SEO-платформа Serpstat заблокувала російські акаунти без повернення коштів.
 8. Electronic Arts (ігри серій The Sims, FIFA тощо) призупинили продажі ігор в росії.
 9. Niantic (AR-гра Pokémon GO та інші) частково вийшла з рф.

Космос та авіація

 1. Усі ірландські лізингодавці виконали санкції Європейського Союзу щодо путінської росії та розірвали договори оренди з російськими авіакомпаніями. Зокрема, договори з російськими авіакомпаніями розірвала найбільша в світі компанія з оренди літаків AerCap Holdings, а також інші члени ALI – компанії SMBC Aviation Capital, Avolon, Aircastle, на які припадає понад 60% світового парку літаків, що здаються в лізинг.
 2. Авіакомпанія Cathay Pacific Airways планує перебудувати маршрут рейсу Нью-Йорк — Гонконг, щоб облітати повітряний простір рф.

Автопром

 1. Японія заборонила експорт предметів розкоші в рф з 5 квітня. Мова йде, зокрема, про розкішні автомобілі, мотоцикли, алкогольні напої, косметику, твори мистецтва та ювелірні вироби. За даними уряду, автомобілі становлять значну частину поставок до росії з Японії – 627,8 млрд єн (5 млрд доларів) у 2020 році.

Спорт

 1. Міжнародний союз біатлоністів (IBU) одноголосно призупинив членство Союзу біатлоністів росії та білоруської федерації біатлону.
 2. Decathlon призупинив діяльність на росії.

Торгівля та розваги

 1. Американська компанія Clorox – світовий виробник продуктів побутової хімії – припинила всі бізнес-операції в рф.
 2. Bacardi Limited зупинила експорт товарів своїx брендів в рф. Також компанія заморозила всю рекламну діяльність на ринку рф.
 3. Фінська Hesburger та швейцарський Holcim залишають Росію.
 4. Швейцарський виробник будматеріалів Holcim йде з російського ринку. Holcim виробляє будівельні матеріали: цемент, нерудні матеріали та бетон. У росії компанія в рамках групи LafargeHolcim керувала чотирма заводами в Московській області (Воскресенськ, Коломна), в Калузької області (пос. Ферзіково) і в Саратовській області (Вольськ), а також трьома кар’єрами з видобутку нерудних матеріалів (Карелія). У штаті компанії в росії працює близько 1,8 тисяч людей.
 5. Apple Music. Передплату можна сплатити лише рахунком мобільного телефону. Утім, імовірно, і такої можливості невдовзі не буде.
 6. Передплатникам сервісу надійшло повідомлення про припинення роботи у рф «у зв’язку з поточними економічними санкціями».
 7. Найбільший у світі онлайн-маркет продажу вінілу та CD працює з PayPal, нині недоступним у рф, — росіяни більше не зможуть купувати та продавати музику на майданчику.
 8. Sotheby’s заборонив брати участь в аукціонах покупцям із росії.