Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 30.03.2022

 1. Річна інфляція в росії прискорилася до 15,66% станом на 25 березня з 14,53% тижнем раніше. За місяць жорстких західних санкцій ціни в росії зросли на 7,6%. Цукор за тиждень подорожчав на 6,5%, сіль на 4,3% і залишилися лідерами зростання цін серед продуктів. За даними росстату найбільше додали 26 товарів:
 • У десятці цукор та сіль доповнюють: шоколадні цукерки +3,5%, рис та чорний чай +3,4%, гречка +2,9%, печиво +2,8%, маргарин +2,6%, яловичина та соняшникова олія +2,2%. Плодоовочева продукція в середньому +2,7%, у тому числі цибуля +18,3%, капуста +15,9%, морква +11,5%, буряк +9,5%, картопля +4,1%, яблука + 3,7%, банани +3%.
 • 22 непродовольчі товари зі списку росстату випередили тижневу інфляцію, лідерами стали гігієнічні прокладки (+6,2%) та пральний порошок (+5,3%).
 • Також у десятці за зростанням цін за тиждень: господарське мило +4,6%, підгузки +4,2%, легкові автомобілі іноземних брендів +3,9%, дитячі джинси +3,6%, туалетне мило +3,4%, сірники та чоловічі футболки +3,3%, зубна паста +3,2%.
 1. Через санкції 68% російських компаній малого і середнього бізнесу почали знижувати витрати на співробітників. Компанії в основному йшли на скорочення штату, скасування системи мотивації та зниження зарплати.
 2. Через обвал рубля почався масовий від’їзд іноземців з ближнього зарубіжжя, що прибули на заробітки в Росію.
 3. Люксембург у рамках санкцій заморозив російські активи на суму 2,5 млрд євро.
 4. ЄС розглядає можливість запровадити санкції проти російських банків та сімей бізнесменів, а також посилити обмеження на використання криптовалюти.
 5. Ізраїль та Туреччина обговорюють будівництво газопроводу як альтернативу для Європи.
 6. Компанія Samsung видалила букву Z з назви моделей своїх телефонів Galaxy Z Fold3 5G та Galaxy Z Flip 3 5G у трьох країнах Балтії – Латвії, Литві та Естонії.
 7. Чиновників росії та білорусі не пустять на 77-річчя визволення Бухенвальда. Адміністрація меморіалу «Бухенвальд» заявила, що через ситуацію в Україні не хотіла б бачити російських та білоруських офіційних осіб на церемонії, присвяченій 77-річчю визволення нацистського концтабору.

Фінанси

 1. Сбербанк росії скасував схвалені іпотечні заявки, договори щодо яких не були підписані до 30 березня. За новими умовами ставка буде вдвічі вищою, а клієнти повинні знову проходити процедуру схвалення. Банк анулював схвалені заявки на ставку 9,8%. Наразі ставки з іпотеки починаються від 19%.

Персональні

 1. Дерипаска програв апеляцію щодо зняття санкцій США. Апеляційний суд округу Колумбія повністю відхилив її. Доводи олігарха не вважали за обґрунтовані.
 2. Італійська влада розширила санкції проти російського олігарха Алішера Усманова. під арешт потрапив броньований Mercedes-Maybach S650 Guard 2018 року.
 3. Словаччина вимагає скоротити персонал російського посольства в Братиславі на 35 осіб.

Космос та авіація

 1. Російсько-французька компанія PowerJet, яка випускає двигуни для російських літаків Superjet 100, припинила їхнє техобслуговування та ремонт.
 2. AerCap подала позов про страхування російських літаків на $3,5 млрд. AerCap Holdings NV, найбільша у світі компанія з лізингу літаків, подала страхові позови пов’язані з літаками та двигунами, що застрягли в рф .

Автопром

 1. Renault хочуть розірвати партнерство з ВАЗ та позбутися його акцій. Наразі Renault Group володіє 68% акцій АвтоВАЗ.

Торгівля та розваги

 1. Польська LPP Group, що керує брендами одягу Reserved, Cropp, House, Mohito и Sinsay повідомила про закриття останніх магазинів у росії.
 2. Данська меблева компанія JYSK заявила про повний вихід з росії. 31 березня магазини меблевої мережі Jysk відкриються для розпродажу. Після того, як товари будуть реалізовані, мережа назавжди закриє магазини та залишить росію.
 3. Канадський золотодобувач Kinross Gold знайшов покупця на свої активи в росії. Компанія оголосила про зупинення роботи 3 березня.