Поточна аналітика

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій запроваджених 31.03.2022

 1. Банк росії вперше майже за півтора місяці розкрив актуальний розмір міжнародних резервів: з 18 лютого до 25 березня вони скоротилися на $38,8 млрд – до $604,4 млрд.
 2. Індекс споживчих цін (інфляція) у росії за даними росстату з початку березня становив 106,6%. Тобто інфляція за неповний місяць – понад 6%. Для розвинених країн, це вище за показник річної інфляції. Швидкість середньодобового приросту цін у березні збільшилася у 6 разів. Іншими словами – інфляція прискорилася у 6 разів. Якщо така швидкість збережеться, то до кінця року інфляція може становити 70-80%.
 3. Російські банки в березні стали вдвічі рідше схвалювати кредити на товари – рівень схвалення за POS-кредитами впав до 12,5% від усіх заявок з 25-30% у січні-лютому.
 4. ВТБ та Сбербанк попередили уряд про збитки через держпідтримку. Два найбільші банки можуть втратити 600 млрд руб. через участь у програмах держпідтримки, повідомили уряду їхні керівники. Вони навели і оцінки ЦБ про збитки банківського сектора загалом за рік на рівні 3,5–5,8 трлн руб.
 5. ЄБРР очікує падіння ВВП РФ у 2022 році на 10%, нульову динаміку економіки в 2023 році.
 6. American Express призупиняє торгові операції у рф та білорусі.
 7. Литва включила росію та білорусь до списку ворожих країн.
 8. Австралія введе мита у 35% на ввезення в країну всіх товарів з рф та Білорусії та відмовляється від російських нафти та газу.
 9. Токіо офіційно називатиме південні Курильські острови «споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією»

Ринок цінних паперів

 1. S&P Dow Jones Indices виключає білоруські та російські акції з 11 фондових індексів, зокрема бонди КамАЗу та «Башнафти».
 2. Moody’s також відкликало рейтинги росії, а також її регіонів.

Фінанси

 1. Webmoney – усі операції з рублями заборонені.
 2. LetyShops, найбільший кешбек-сервіс на просторах СНД, заморозив рахунки та припинив виплачувати гроші на картки російських банків.
 3. Bet365, провідна закордонна букмекерська контора, пішла з російського ринку.
 4. FavBet – за попередньою інформацією, один із найвідоміших українських букмекерів став утримувати кошти російських гравців та переказувати їх на користь армії України.

ІТ сфера

 1. У росії можуть повністю зникнути прискорювачі GeForce, які часто використовуються в майнінг-фермах для видобутку криптовалют.
 2. Компанія AMD зі своїми картами Radeon також пішла з росії.
 3. BTC-Alpha – призупинила роботу з рублями та заблокувала акаунти росіян.
 4. CEX IO – заборонила росіянам створювати нові облікові записи.
 5. Kuna – припинила роботу з рублями.

Оборонний сектор

 1. Частину співробітників «Уралвагонзаводу» відправляють у простий із частковим збереженням зарплати через відсутність деякої сировини та комплектуючих. У заводу, який виробляє військову техніку та танки, велика заборгованість у 7 млрд руб.
 2. США ввели санкції проти 13 фізосіб та 22 компаній, пов’язаних з оборонно-промисловим комплексом Росії.

Автопром

 1. Страхувальники повідомили про подорожчання каско на 10-15%, що пов’язано зі зростанням тарифів, девальвацією рубля, збільшенням вартості автозапчастин та ремонтних робіт.
 2. Автовиробник Stellantis, що володіє 14 брендами, серед яких Citroën, Opel та Peugeot, закриє завод у Калузі через брак запчастин.

Транспорт та логістика

 1. Лондон запроваджує заборону на техобслуговування суден і літаків підприємців з рф, які потрапили під санкції.
 2. Оператор таксі «Сітімобіл» припинить роботу в росії 15 квітня.

Медицина

 1. У росії виникають проблеми з постачанням обладнання для онкотерапії. Технології німецької Miltenyi Biotec використовувалися для клітинної терапії у НМІЦ ім. Рогачова, у центру залишився матеріал для кількох пацієнтів. Також компанія постачала обладнання для лікування кісткового мозку.

Торгівля та розваги

 1. Провайдер потокового телебачення Roku видалив російську державну телевізійну мережу RT у США.
 2. Данський виробник вікон Velux піде з росії. Velux подасть заяву про добровільну ліквідацію в росії, а також у білорусі.
 3. Також про припинення роботи заявила данська група підрядних організацій Aarsleff.