Поточна аналітика

Інформація за 24 – 25.04.2022 щодо поточних втрат рф внаслідок запроваджених санкцій

 1. Військові витрати країн світу вперше в історії перевищили два трильйони доларів. Точна сума за минулий рік – $2 трлн 113 млрд доларів. Найбільше у озброєння вклали США, Китай, Індія, Велика Британія та росія.
 2. росія змушена продавати зерно на експорт з дисконтом до $70 на тонні через ризики, зумовлені запровадженими через вторгнення в Україну сакнціями.
 3. На думку Центробанку росії, країні загрожує глибока та затяжна рецесія, що призведе до значного скорочення потенціалу економіки.

Сильно скоротиться виробництво, насамперед через падіння ВВП, а також через:

 • зниження фізичного експорту внаслідок санкцій;
 • втрати продуктивності;
 • доданої вартості внаслідок часткового переходу на альтернативний імпорт;
 • вимушеного імпортозаміщення.

Майже половина компаній малого та середнього бізнесу в Росії використовує для виробництва або надання послуг іноземні комплектуючі, обладнання та ПЗ.

 1. Одна з найбільших бірж Nasdaq припинить роботу з інвесторами із росії з 29 квітня. Брокер Saxo Bank попередив клієнтів з росії про припинення роботи із ними біржі NASDAQ.
 2. Європа відновила закупівлю нафти в ОАЕ для заміни російської. Французька TotalEnergies зафрахтувала танкер для відвантаження нафти з Об’єднаних Арабських Еміратів на початку травня до Європи. Це перше постачання за два роки.
 3. «роснефть» не змогла продати 6,5 млн тон нафти під час тендеру, оскільки вимагала повну передоплату в рублях.
 4. Нафтогазова компанія Shell йде зі свого найбільшого СПГ-проєкту в росії “Сахалін-2”. Корпорація веде переговори про продаж своєї частки компаніям з Китаю.
 5. У Норвегії Greenpeace заблокував російський танкер з нафтою через війну в Україні.
 6. Баку не розплачуватиметься за російський газ рублями, заявила азербайджанська нафтова компанія SOCAR.
 7. Московський аеропорт “Внуково” перевів співробітників у простій, а 30% штату отримали розпорядження про подальше скорочення. Внуково став другим аеропортом після Шереметьєво, що перейшов у режим простою.
 8. Компанія «Аерофлот» у березні скоротила перевезення пасажирів на 20,4%.
 9. У росії через санкції вже вимушено скасували мільйон авіаквитків, як на внутрішніх, так і на міжнародних авіарейсах. Більше 19,5 млрд рублів – таку суму коштуватиме компенсація за скасовані польоти в південні регіони Росії, а також за кордон.
 10. У російському новосибірську, через відсутність запчастин для нових сміттєвозів, 80 нових машин відправили на стоянку і замінили на 30 старих МАЗів.
 11. У бельгійському порту Зебрюгге через санкції запроваджені проти росії, застрягли близько 8 тис люксових автомобілів, зокрема, останні моделі Mercedes, Cadillac та Lexus. Вартість затриманих авто та товарів складає більше $1 млрд. Машини мали відправити у РФ, але вони підпали під заборону на експорт предметів розкоші – їхня вартість перевищує 50 тисяч євро.
 12. Російські оператори вагонів стикаються з дефіцитом касетних підшипників для інноваційних вагонів після того, як про припинення роботи в РФ оголосили всі їх виробники – Amsted Rail, Timken та шведська SKF. Цього року знадобиться відправити у ремонт із заміною підшипників 15-17 тис. вагонів, плюс планується випустити близько 40 тис. інноваційних вагонів. Російські заводи іноземних власників зможуть закрити щонайбільше 50-60% цих потреб.
 13. У росії зростає дефіцит дорогих ліків. До початку квітня мінохоронздоров’я росії майже вичерпало передбачений на цей рік бюджет на закупівлю ліків у рамках держпрограми за 14 високовитратними нозологіями. Тепер міністерство оголосило додаткові держзакупівлі на 23 млрд. руб. за рахунок грошей, виділених на 2023-2024 роки.
 14. Ведучий російський університет – МГУ імені М.В. Ломоносова — вилетів із топ-200 рейтингу найкращих вузів світу за якістю освіти за версією Центру всесвітнього рейтингу університетів.