Поточна аналітика

Інформаційна диверсія про «ботоферму» дискредитує не «ЄС», а організаторів і учасників цієї диверсії

Наразі спостерігаємо чергову спробу дискредитації опозиційної політичної сили з усіма ознаками спланованої інформаційної операції, маніпуляціями і відвертими фейками, замовником якої виступає чинна влада.

Поширена багатьма ЗМІ інформація про «викриту ботоферму», нібито пов’язану з «Європейською Солідарністю» така ж нісенітниця, як і інші численні нічим не підтверджені «викриття», поширення яких замовляється з єдиного центру.

Скидається на те, що нове керівництво СБУ вирішило «вислужитися» перед «хазяїном» і довести свою «корисність» шляхом вкидання в інформаційний простір чергових марень сивої кобили, які не мають нічого спільного реальністю.

Рівень «викривачів» розкривається вже в самому інформаційному повідомленні, над яким сміються усі, хто хоча б поряд стояв з інформаційними технологіями. Особливо всіх потішили нібито вилучені «200 “Proxy”-серверів».

Це було б смішно, якби не вказувало на вкрай небезпечну тенденцію правоохоронних органів після 2019 – їх  повну депрофесіоналізацію та перетворення на обслуговуючий персонал для політичних забаганок влади. В результаті СБУ займається не численними зрадниками в своєму середовищі, включаючи керівництво, а справою «проведення кампанії з дискредитації першої леді».

Нагадаємо, що із початку війни Держбюро розслідувань відкрило понад 750 справ щодо зрадників, посібників і колаборантів. Ще 1 190 осіб перевіряються на причетність до держзради та колабораційної діяльності. Сама Служба безпеки України із 24 лютого розслідує понад 800 кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму.

Але не це цікавить СБУ. Не розмінований перед російським наступом Чонгар. І не зрадник Деркач, агентурна діяльність якого генерувала, зокрема, «справи» проти Порошенка і Байдена. І не припинення фінансування ракетних програм. Не вплив російського агента Портнова на прийняття політично вмотивованих рішень правоохоронцями і судами. І не «Вагнергейт», або хоча б активна присутність в єдиному телемарафоні осіб, які кілька років поспіль поширювали наративи російської пропаганди.

Хоча СБУ формулювала офіційне повідомлення дуже обережно, її участь у цій інформаційній диверсії, на жаль, простежується. Жоден представник СБУ не спростував, не заперечив і не засудив «злив» нічим не підтвердженої інформації про нібито причетність якоїсь політичної сили до «ботоферми».

Насправді ж монополізація та цензура інформаційного простору – і одна велика ботоферма Банкової.

Хотілося б нагадати, що це не перша спроба прив’язати ім’я Порошенка до інформації про якісь «ботоферми». Прикметно, що поширюють їх з посиланням на незвані джерела, або людей, які не мають і ніколи не мали жодного стосунку до інформаційної діяльності «ЄС».

Не підтвердилася інформація Facebook від січня 2021 р., про видалення «десятків профілів», нібито пов’язаних із партією «Європейська солідарність» та громадською організацією «Справа громад», а також громадською організацією «Антикорупційний блокпост». Хіба що з невідомих причин були визнані «ботами» профілі реальних блогерів з тисячами підписників. При цьому ігнорувалися явно порожні профілі на сторінках підтримки ОПЗЖ і 95-го кварталу.

Натомість у травні минулого року Фейсбук за допомогою ФБР прибрав ботоферми (десятки акаунтів та сторінок у ФБ) створені для просування політичної партії «Слуга Народу».

Видання «Букви» писало про мережу на підтримку Зеленського, яка налічувала понад 20 публічних сторінок політичної тематики та понад 100 фейкових акантів. Власна ботоферма в соцмережах вже обійшлася Офісу президента принаймні у понад 30 тисяч доларів (дані взято з відкритої для всіх Бібліотеки реклами). Основні ресурси були спрямовані на позитивну оцінку роботи Володимира Зеленського та Андрія Єрмака.  У листопаді 2020 року радник керівника ОПУ Михайло Подоляк сам розповів про створення пулу блогерів, які говоритимуть про позитивні тренди у внутрішній політиці.

У лютому минулого року представники Міжнародної Волонтерської Розвідувальної Спільноти InformNapalm розповідали як ботоферми Зеленського знищують опонентів.

Свого часу експерти впливової аналітичної платформи VoxUkraine разом з партнерами провели дослідження щодо кількості ботів на Facebook-сторінках найпопулярніших українських політиків. Вони проаналізували 12 мільйонів коментарів і виявили, що кожен третій залишив бот. Найбільше фейкових коментарів – на сторінках президента України Володимира Зеленського.

Саме депутат від «Слуги народу» О.Ковальов став зрадником України і обійняв посаду заступника «голови» та «міністра сільськогогосподартва» у створеному окупаційною адміністрацією держави-агресора «уряді Херсонської області».

Також було затримано за державну зраду завербованого ФСБ помічника-консультанта іншого депутата України від «Слуги народу» Юрія Здебського. Він як російський агент здійснював розвідувально-підривну діяльність в органах влади, перебуваючи на агентурному зв’язку у заступника начальника 9 управління Департаменту оперативної інформації 5 служби ФСБ Дмитра Зубарєва.

Можна також нагадати, що ще один нардеп від «Слуги народу», нинішній голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев, з 2002 по 2010 рік був офіційним помічником Сівковича – ще одного зрадника і  фігуранта санкційного списку США.