Поточна аналітика

Ініціативи ЄС. Не тільки посилення санкцій щодо рф, але й створення юридичних механізмів відшкодування збитків України від агресії

За даними The Washington Post з посиланням на аналіз SecDev, рф окупувала території, яка мають природні ресурси України на суму не менше 12 трильйонів доларів. Це величезна сума і величезні втрати – зважаючи на варварський підхід рашистів до їх видобування. Окупант має понести покарання за свої злочини в повному обсязі.

Ще на початку березня Петро Порошенко акцентував увагу світу  на необхідності посилення санкцій, зокрема на тому, що золотовалютні резерви росії мають бути арештовані, щоб згодом відшкодувати масштабні збитки Україні.

  • Ще в середині березня Західні уряди арештували золотовалютні резерви центробанку рф на суму 415 млрд дол. Цих коштів недостатньо, аби перекрити усі економічні втрати України, заподіяні російською армією. Але і ці кошти Україна має ще отримати.

Окрім посилення санкцій, мають бути створені відповідні юридичні механізми передачі Україні арештованих російських коштів та майна. Україна має відігравати у цих процесах та ініціативах ключову і лідируючу роль.

  • Спільно із західними партнерами та урядами має бути створена міжнародна група, яка займатиметься юридичним забезпеченням арешту, конфіскації і передачі Україні російських коштів та майна. Розраховувати на капітуляцію і подальші репарації рф не варто, тому це наразі єдиний шлях отримати компенсацію від завданої росією шкоди.

Ще у травні, виступаючи в парламенті, а також у липні Петро Порошенко закликав визнати росію країною, що фінансує тероризм, і покарати її.

  • «путінська росія – це не лише держава, яка фінансує тероризм. путінська росія і є державою-терористом! Державою, яка підриває світові засади боротьби з цим лихом».

І як держава-терорист вона має понести належну юридичну і матеріальну відповідальність.