Поточна аналітика

Ініціативи «ЄС»: Україна з допомогою партнерів має забезпечити відповідальність росії і повернення полонених

Петро Порошенко у відеозверненні наголосив, що Радбез ООН має створити спеціальний міжнародний трибунал для покарання росії за страту полонених в Оленівці, щоб росію було покарано за кожен її  злочин.

Він закликав українську владу ініціювати відповідну резолюцію Ради Безпеки ООН – у співавторстві з країнами-членами Радбезу, які вже висловились на користь розслідування. Передусім йдеться про постійних членів Радбезу: США, Велику Британію, Францію.

  • Цей злочин – ще один аргумент визнати росію країною-спонсором тероризму.
  • Знищення рашистськими окупантами 29 липня колонії №120 в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області є прикладом концентрованого зла – свідомого, продуманого і спланованого, масового убивства полонених. Загинули більше 50 людей, ще 130 зазнали поранень.А рашисти ще й намагалася перекласти провину на ЗСУ.
  • Порошенко привітав ініціативу Генсека ООН Антоніу Гутерреша щодо створення міжнародної місії із встановлення фактів щодо загибелі військовополонених-захисників Маріуполя в концтаборі окупованій Оленівці.
  • Він підкреслив, до необхідно також вимагати негайного доступу Червоного Хреста до всіх наших військовополонених для постійної перевірки їхнього стану, звірки прізвищ та уможливлення подальшого обміну.

«росія та її керівництво мають бути притягнені до відповідальності за порушення Женевських конвенцій 1929 і 1949 років про поводження з військовополоненими», – наголосив Порошенко.

  • Він зазначив, що українська сторона у тісній координації з партнерами має ініціювати створення міжнародної слідчої групи, яка для тієї частини світу, яка все ще сумнівається в російських злочинах, має продемонструвати об’єктивне та неупереджене розслідування.

Трибунал повинен забезпечити справедливе покарання винних у відповідності до міжнародного права.

  • «Він міг би стати допоміжним інструментом і для результативної роботи загального міжнародного трибуналу із притягнення росії до відповідальності за усі злочини, вчинені на території України – від березневого геноциду в Бучі до сьогоднішнього обстрілу росіянами зупинки у Торецьку», – переконаний Порошенко.

Така ініціатива буде підтримана нашими союзниками та партнерами. У разі її блокування росією – світ вкотре, як і у випадку трагедії з МН17, чітко побачить, у кого руки по лікті в крові, і хто намагається приховати свої злочини.