Поточна аналітика

Замість повернення заробітчан – їхнє оподаткування

Голова ДПС Олексій Любченко хоче оподаткувати грошові перекази заробітчан в Україну. За його словами, більшість співвітчизників, які виїхали працювати за кордон, не декларують свої доходи і не платять з них податки в Україні. Йдеться про загальну суму близько $12 млрд. щорічно. «Перший резерв – це $12 млрд, які приходять в Україну від тих людей, які виїхали, на жаль, працювати за кордон. Ці $12 млрд приходять в Україну, з них 11 млрд, але гривень, тобто в 30 разів менше, – задекларувалося. Там 100% повинні всі подати декларацію».

  • Чинна влада за більше ніж рік своєї роботи створили нестерпні умови для бізнесу в Україні. З одного боку, зараз люди вимушені виїжджати на заробітки до тих економік, де умови для роботи набагато кращі за наші. З іншого боку, в країні не створені жодні умови розвитку бізнесу і створення нових робочих місць, що не спонукає українців, які знаходяться на заробітках, повертатися в Україну.
  • Кошти заробітчан є одним із джерел надходження валюти в Україну. Бажання змусити заробітчан і їх родичів декларувати доходи і сплачувати податки можуть призвести до негативних наслідків: до подальшої недовіри людей до політики, до держави, до фінансових інститутів. Великі гроші олігархату і далі будуть зникати в офшорах, іноземці і далі будуть ігнорувати нас, як місце для вкладення своїх коштів, а простий громадянин і далі буде тримати гроші або «під подушкою», або буде вкладати в якісь товарні позиції. А світ тим часом через інвестування буде будуватися і розвиватися.