Поточна аналітика

Інтерв’ю А.Богдана підтверджує найгірші припущення про кадрову політику Зеленського – всі друзі і добрі знайомі можуть розраховувати на посаду

Найкращим епіграфом до інтерв’ю екс-керівника Офісу Президента України Андрія Богдана Дмитру Гордону, яке було оприлюднено 14 грудня 2021 року, може бути положення виборчої програми Зеленського про «Україну мрії Зеленського», в якій «підставою призначення на посаду є розум, освіта, талант і совість, а не те, що разом хрестили дітей».

З інтерв’ю Богдана ми дізналися про ціну цих слів. Виявилося, що кумедний персонаж з фракції «Слуги народу» Євгеній Брагар, відомий своєю любов’ю до «руского міра», який не вважає Росію агресором, і який увічнив себе «продайте собаку і заплатіть за ЖК послуги», потрапив у список лише тому, що «Это сын какой-то женщины, которая очень близка Зеленскому. Типа няня его детей…». І, як стверджує Богдан, саме за те, що поліція зупинила Брагара у п’яному вигляді, був звільнений з посади міністр Аваков.

  • 3 липня 2021 року у Дарницькому районі Києва нарядом патрульної поліції було зупинено авто Toyota Camry, водієм якого виявився народний депутат Є. Брагар. Під час перевірки документів поліцейські запідозрили, що той, імовірно, під наркотичним, алкогольним чи іншим сп’янінням. Здавалося б, стандартна процедура, експертиза виявляє, правдиві підозри поліцейських, чи ні. Але водій Брагар має ж інший статус, з ним чомусь зустрічався сам керівник Національної поліції України І.Клименко. Як результат, двом патрульним – догана, командиру роти – пониження, а командиру батальйону – зауваження.

Ми також дізнались про секрет кар’єрного злету скромного заступника декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва економічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Андрія Вітренка. 16 липня 2019 року він – заступник міністра освіти і науки України, а з 11 серпня 2021 року – перший заступник міністра освіти і науки України. Хто відкрив це нове обличчя? Виявилося, все дуже просто. Вітренко – сусід, друг і «собутильник» Жеки Кошового (тобто, «Лисого») з «Кварталу 95».

А Юлія Мецгер – краща подруга Олени Кравець, ще одного «обличчя» «Кварталу 95». Тому вона у липні 2019 року за квотою Президента України була призначена членом наглядової ради державного «Приватбанку». До слова, зарплата Юлії Мецгер у «Приватбанку» 580 тис. грн. на місяць. А чоловік Юлії Мецгер Євген Мецгер був призначений головою правління «Укрексімбанку». Формально, за конкурсом, але тільки формально. Після гучного скандалу з нападом на журналістів він був звільнений з посади, але кримінальне провадження проти нього немає жодної перспективи.

А «Юзік» (Юрій Корявченков) з «Кварталу 95» і сам зробив політичну кар’єру – він став народним депутатом від «Слуги народу», і зробив кар’єру іншим. Спочатку – для своєї дружини, він її оформив своїм помічником-консультантом як народного депутата. Далі – більше. Так, голова Скадовської РДА на Херсонщині Світлана Покутня завдячує своєю посадою дружбі її чоловіка Олександра Покутнього саме з «Юзіком». Якийсь час одним з ключових претендентів на посаду голови Полтавської ОДА був Сергій Корявченков, двоюрідний брат «Юзіка», але у конкурентній боротьбі «Юзік» не зміг посадити брата в крісло керівника однієї з найпотужніших областей України. Але «не везе в посаді, везе в бізнесі». Один з найдорожчих щебенів для «Онур Таахуут» (турецької кампанії, яка виграла мільярдні замовлення в рамках «Великого будівництва») поставляє ТОВ «Брекстон». Її засновник – Сергій Доровський, родом з Кривого Рогу і давній бізнес-партнер згаданого Сергія Корявченкова – двоюрідного брата нардепа Юзіка. Так, ТОВ «Брекстон» поставила для згаданої турецької компанії за 2019 рік щебеню на 25 мільйонів гривень, вартістю в середньому 400 гривень за тонну. Варто зазначити, що той же щебінь «Онур» закуповувала у ТОВ «Мало-Кохнівський кар’єр» по 150 гривень за тонну. Та й загалом Ю. Корявченков, як друг Зеленського, сьогодні ефективний лобіст – він один з лідерів в освоєнні субвенції на соціально-економічний розвиток територій – у 2021 році на його округ було «заведено» 30 млн. грн.

Ну, і, звичайно, випадок Марії Левченко, який вже став хрестоматійним. Помічниця Зеленського з «Кварталу 95» Марія Левченко стала помічником президента Зеленського, при тому навіть, не будучи формально призначеною на посаду (очевидно, для того, щоб «не світити» свої статки). Її чоловік – фігурант гучного скандалу на блок-постук біля Краматорська, Олександр Гогілашвілі, людина з російським паспортом і без вищої освіти, був призначений заступником міністра внутрішніх справ, а її рідна сестра Наталія Локтіонова стала «списочницею» «Слуги народу».

Це все, що треба знати про соціальні ліфти від Зеленського, де критерій – точно не «розум, освіта, талант і совість».