Поточна аналітика

Україну залишають інвестиції

За даними Держстату, капітальні інвестиції в ІІІ кварталі порівняно з цим же періодом минулого року впали на 36,2% (у ІІ кварталі – на 34,4%, у І кварталі – на 35,5%). За 9 місяців вони становили 268 млрд. грн.

Капітальні інвестиції у сфері будівництва за ІІІ квартал впали на 54,3%, у сфері охорони здоров`я та надання соцдопомоги – на 53,9%, в оптовій торгівлі – на 51,8%, у сільському господарстві – на 41,7%, у роздрібній торгівлі – на 40,4%, у промисловості – на 36,2%, у фінансовій та страховій діяльності – на 26,8%.

  • Падіння капітальних інвестицій в Україну є поганим сигналом: інвестори не бачать перспектив розвитку економіки України у найближчий період.
  • У бізнесу погані передчуття щодо економічного розвитку в Україні: влада Зеленського не демонструє стратегічного бачення в економічній політиці.
  • Уряд так і не затвердив програму Кабінету Міністрів України. Відсутність стратегічного бачення дилетантів з уряду призводить до негативних очікувань бізнесу. Звідси скорочення інвестицій, виробництва, зайнятості і т.п.
  • Влада період пандемії не створює стимулів для бізнесу, аби ті, попри складні умови, продовжували вкладати кошти у розвиток бізнесу, для збереження робочих місць. Ініціативи уряду і «слуг» в парламенті щодо стимулювання бізнесу призводять лише до негативних наслідків. Ідея відстрочки введення РРО для 2-4 груп ФОП не була підтримана і ще більше підігріла негативні настрої серед бізнесу.