Поточна аналітика

Схоже, українські чемпіони світу у боротьбі з коронавірусом знову йому програють

Ще минулого тижня в Міністерстві охорони здоров’я запевняли, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізувалася. Влада пояснювала це успішністю жорсткого тритижневого карантину, який запровадили в країні після Нового року. Але щось пішло не так…

За добу 17 лютого в Україні діагностували 6 237 нових випадків коронавірусної хвороби (найбільше за останній місяць). Найбільше випадків за останню добу підтвердили в Івано-Франківській (799) і Вінницькій (514) областях, м. Київ (513), Закарпатській (500) та Житомирській (438) областях.

Що зайвий раз підтверджує прямий зв’язок (який вперто ігнорується Степановим та компанією) між кількістю проведених тестувань та кількістю зафіксованих хворих. За минулу добу зробили 64 688 тестувань. Це відповідає показникам жовтня-листопада минулого року, коли на добу здійснювали приблизно стільки ж тестувань.

Нагадаємо, що 14 грудня 2020 р. міністр охорони здоров’я М.Степанов на брифінгу заявив, що в Україні роблять менше тестувань на коронавірус через… зменшення числа звернень людей про їхнє проведення. Нібито тестування потрібне громадянам, а не державі для того, аби своєчасно виявляти спалахи захворюваності та здійснювати відповідні заходи для протидії.

МОЗ ігнорується також відсутність у статистиці членів сімей тих, хто отримав позитивний результат при тестуванні. Як правило, вони вже не тестуються (щоб не витрачати і без того мізерні доходи) і лікуються удома за протоколами своїх близьких.

Тобто наявні дані захворювань, враховуючи членів сімей, потрібно множити на два або й на 3.

Але українці давно вже не вірять цій владі. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов обіцяє, що 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca до кінця тижня буде вже в Україні. Щоправда, вкотре вже не сказав, до кінця якого саме тижня. Бо раніше він вже обіцяв старт кампанії вакцинації 15 лютого.