Поточна аналітика

Кейс Трухіна – це справа про недоторканність близького кола Зеленського

Поки країна відходить від шоку, коли 16-річний «водій» на автомобіля Infiniti скоїв дорожньо-транспортну пригоду, в якій одна людина загинула і трьох травмовано, виявився порушником з масою погашених корупцією злочинів, всі забули, що ця безкарність йде згори.

Вже більше двох місяців пройшло з того часу, як23 серпня 2021 року о 15:45 у Дарницькому районі Києва автомобіль Audi не дотримався дистанції та швидкості й зіткнувся з авто Ford, де перебував Голова Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі та його перекладач Роман Лишень. Після цього «Ford» вдарив «Daewoo», який стояв перед ним. Унаслідок ДТП Лучано Лучі та Романа Лишеня госпіталізували з травмами середньої тяжкості, всього від ДТП постраждали шестеро осіб, зокрема двоє дітей.

Як стало відомо, за кермом Audi був народний депутат від Слуг народу Олександр Трухін. ЗМІ писали про те, що у Нацполіції є відео, які переконливо свідчить, що за кермом був саме Олександр Трухін.

Разом з тим, досі проти народного депутата Трухіна Нацполіція кримінального провадження проти Трухіна не відкрила. Тому що недоторканний.

Треба нагадати, що інформація про аварію, спричинену Трухіним, стала відома у 2 річницю схвалення ВРУ закону про скасування депутатської недоторканності. Як відомо, Зеленський визначав зняття депутатської недоторканості одним з пріоритетів: «Один із перших, тому що в перший день буде не один законопроект … нарешті ми з вами маємо зняти недоторканність» – сказав він у день голосування за нову ВРУ.

Зняття депутатської недоторканності рекламувалося як один з його здобутків. А тепер – підсумок. Пройшло більше двох місяців, але депутат Трухін досі жодної відповідальності за каліцтва людей не поніс.

Як не понесли кримінальної відповідальності депутати фракції «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук і Григорій Суркіс за неперсональне голосування під час призначення 17 грудня Сергія Шкарлета висуванця СН міністром освіти і науки.

Як і «недоторканний» хабарник народний депутат від СН Олександр Юрченко. У вересні 2020 року помічника нардепа від СН Олександра Юрченка спіймали на хабарі, і у слідства є вагомі аргументи про причетність до злочинної схеми Юрченка. Юрченко вийшов з СІЗО під заставу і без жодних проблем продовжує роботу у ВРУ у складі слуг народу.

Як не поніс жодної відповідальності близький до Зеленського велюровий нардеп від СН Микола Тищенко «Велюр» за порушення правил карантину.